Facebook Google+ Twitter

Nowe wyzwanie dla mistrzowskiej drużyny rugby

  • Źródło: Express Ilustrowany
  • Data dodania: 2007-02-08 09:41

Mistrzowie Polski i liderzy tabeli, drużyna Blachy Pruszyński Budowlani, wystartują w Pucharze Bałtyku, kwalifikacjach Pucharu Europy w rugby.

fot. EIW naszej grupie o awans walczyć będą zespoły mistrza Rosji - Slava Moskwa, mistrza i wicemistrza Łotwy - Miesmieki i Obwals oraz mistrza i wicemistrza Litwy - Vairas i Salda. Rozgrywki toczyć się będą od kwietnia do października.

- Z Litwinami mecze mamy rozegrać w Łodzi - mówi menedżer Budowlanych - Marcin Chudzik. - Pozostałe spotkania na wyjeździe. Do rundy finałowej awansują dwie najlepsze drużyny z grupy. Łotysze przysłali propozycję, żeby mecze u nich rozegrać 24 i 26 sierpnia. Nam się ten pomysł podoba. Wszystko zatem wskazuje na to, że spotkamy się z nimi w tym terminie. Chcielibyśmy, aby jedno ze spotkań odbyło się 22 kwietnia - w terminie wolnym od ligowych zmagań.

– Co wiemy o rywalach?
– Są bardzo mocni. W ostatnich rozgrywkach drużyna Folca AZS Warszawa wygrała tylko z łotewskimi Miesmiekami 18:17. Pozostałe mecze przegrała, w tym z Vairas 0:30, i w efekcie spadła do II ligi euroopejskich rozgrywek. Stajemy zatem przed wyjątkowo trudnym wyzwaniem. Wierzę jednak, że stać nas na występ w finale.

– Skąd weźmiecie pieniądze na udział w Pucharze Bałtyku?
– Z tym jest największy problem. Nie mamy dodatkowego sponsora, który pokryłby koszty dalekich wypraw. Nie będę krył, że bardzo liczymy na pomoc ze strony Urzędu Miasta Łodzi.

– Co słychać w mistrzowskiej drużynie?
– W niedzielę rano 27 zawodników pod wodzą trenerów Ryszarda Wiejskiego i Mieczysława Bogusławskiego wyjeżdża na pierwsze tygodniowe zgrupowanie do Szczyrku. Cieszę się, że omijają nas kontuzje, wszyscy są zdrowi, pracują z zapałem i powinni być dobrze przygotowani do wiosennej rundy rozgrywek.
(pas)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.