Facebook Google+ Twitter

Nowe zabezpieczenia paszportów biometrycznych

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-01-14 19:37

Parlament Europejski przyjął projekt rozporządzenia w sprawie lepszego zabezpieczania paszportów i wprowadził kilka nowych regulacji.

Lepsze zabezpieczanie paszportów ma pomóc w walce z fałszowaniem dokumentów, terroryzmem i nielegalną imigracją. O wprowadzenie tych zabezpieczeń państwa członkowskie UE zwróciły się do Komisji Europejskiej po zamachach terrorystycznych z 11 września 2001 roku. Zdecydowano wtedy o wprowadzeniu biometrycznych elementów identyfikacji posiadacza dokumentu, takich jak obraz twarzy i odciski palców.

Zgodnie z nowymi przepisami odciski palców nie będą pobierane od dzieci poniżej dwunastego roku życia. Każde dziecko będzie musiało posiadać jednak własny paszport, bowiem przepisy wprowadzają zasadę: jedna osoba - jeden paszport.

Dotychczas dzieci mogły być wpisywane do paszportów rodziców. Wprowadzenie paszportów dla dzieci ma utrudnić handel nieletnimi. Paszporty biometryczne zostaną wprowadzone w czerwcu w Unii Europejskiej, Norwegii, Szwajcarii i Islandii.
JS

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Anna B.
  • Anna B.
  • 21.01.2011 10:50

Bardzo mnie to ubawiło, gdy w urzędzie paszportowym pani stwierdzila, że moje odciski palców nie wylapuje progran, ktory maja, Czy to zabawne?Czy ktoś "dal ciała" w tej kwestii?"

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.