Facebook Google+ Twitter

Nowe zalecenia amerykańskiego instytutu badań nad rakiem

Niedawno na American Institute of Cancer Research pojawiła się inicjatywa "New American Plate" - która prowokuje społeczeństwo do zmian żywieniowych, które dla entuzjastów budowania sylwetki są bardzo kontrowersyjne.

Twoja podstawowa zasada żywieniowa.To mój pierwszy wpis na Wiadomosci24.pl Jeżeli ktoś śledzi Mnie od samego początku na facebook.com/NienawidzeSieOdchudzac , to pewnie zauważył Mój sprzeciw dotyczący unikania węglowodanów, a wychwalania białka, który przez ostatnie lata nasilał się w mediach w kontekście zdrowej sylwetki.

Musicie zrozumieć kto promował te treści. Z jednej strony byli to kulturyści, którzy bardzo często przedkładają chorobliwy wzrost mięśni ponad zdrowie. Natomiast z drugiej strony byli to entuzjaści diety Dukana, gdzie chyba padła rekordowa ilość osób z zapaleniem nerek i problemami z przewodem pokarmowym.

Jeżeli nie planujesz należeć do żadnej z Tych 2 grup przejdźmy do meritum i zajmijmy się prawdziwym budowaniem ZDROWEJ i szczupłej sylwetki.

Jakie proporcje w takim razie powinna mieć prawidłowa dieta?plik 1 lewa]Daleko nie musimy szukać, na wprost wychodzi nam wcześniej wspomniany raport Amerykańskiego instytutu badań nad rakiem. Brzmi on bardzo prosto: 2/3(z tendencją w górę) Warzywa, owoce, całe ziarna, warzywa strączkowe, 1/3(z tendencją w dół) Białko zwierzęce: nabiał, mleko, mięso, jaja, suplementy proteinowe.

Skupiając się na ramach(2/3 or more, 1/3 or less) jakie są proponowane, widzimy doskonale tendencje, w którą stronę powinniśmy robić “zapas":Mianowicie musimy unikać przesadzania ze zwierzęcymi produktami (główne źródła białka), natomiast możemy do woli wcinać warzywa, zboża, i owoce (Główne źródła węglowodanów).

Powinniśmy w sobie zbudować przekonanie że lepiej kupić za dużo warzyw i owoców, niż za dużo kiełbasy, kurczaka, czy nabiału i jajek. Statystyki ministerstwa rolnictwa mówią iż koszyk przeciętnego polaka świadczy wręcz o odwrotnych skłonnościach.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

http://nienawidzesieodchudzac.wordpress.com/2012/09/08/48/ - materiał w zredagowanej formie

Komentarz został ukrytyrozwiń

Przepraszam za małe problemy techniczne w artykule ;p pierwszy wpis i nie zaktualizowało fotografii - na bierząco postaram się naprawić usterki.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.