Facebook Google+ Twitter

Nowe zarzuty w sprawie zabójstwa Grzegorza Przemyka

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-02-24 12:24

W śledztwie w sprawie śmierci Grzegorza Przemyka postawiono zarzuty dwóm funkcjonariuszom MSW. Dotyczą one przekroczenia uprawnień służbowych w latach 1983 - 1984.

Rzecznik prasowy IPN Andrzej Arseniuk wyjaśnił, że esbecy dopuszczali się matactw podczas śledztwa prowadzonego w Warszawie i w Radomiu. Świadkowie byli zmuszani wielogodzinnymi przesłuchaniami i groźbami do zmiany zeznań w sprawie śmierci maturzysty.

Według prokuratora, funkcjonariusze używali wobec przesłuchiwanych gróźb karalnych, znęcali się nad nimi psychicznie. Nakłaniali także niewinnych sanitariuszy, którzy którzy przewozili Przemyka z komisariatu do szpitala, do przyznania się do jego pobicia.

Rzecznik Instytutu Pamięci Narodowej podkreślił, że dochodzenie w sprawie śmierci Grzegorza Przemyka jest kontynuowane. Do tej pory zarzuty w tej sprawie usłyszało osiemnastu funkcjonariuszy. Prokuratura nie wyklucza dalszych działań.

Grzegorz Przemyk - młody poeta, maturzysta zmarł w wyniku pobicia przez Milicję Obywatelską 14 maja 1983 roku. Sprawę tuszowało Ministerstwo Spraw Wewnętrznych, winą za jego śmierć obciążając sanitariuszy.

Śledztwo w sprawie ustalenia winnych śmierci maturzysty prowadzi Oddziałowa Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu w Warszawie.
JS

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.