Facebook Google+ Twitter

Nowe zasady rozliczeń w chińskich yuanach

6 czerwca 2011 roku Centralny Bank Chin wydał okólnik nr 145/2011 wyjaśniający zasady rozliczeń pomiędzy firmami chińskimi i zagranicznymi w yuanach. Obszar rozliczeń w yanach powiększył się i są one łatwiejsze.

W lipcu 2009 roku rząd Chin wprowadził pilotażowy program rozliczeń w yuanach operacji dokonywanych pomiędzy Chińską Republiką Ludową i zagranicą. W ciągu ostatnich dwóch lat został on wprowadzony w 20 prowincjach i miastach wydzielonych, czyli w większości kraju.

6 czerwca 2011 roku Centralny Bank Chin wydał okólnik nr 145/2011 wyjaśniający zasady rozliczeń pomiędzy firmami chińskimi i zagranicznymi w yuanach. Okólnik ten wprowadza zmiany ułatwiające życie firmom zagranicznym, m.in. polskim.

1. Zobowiązania finansowe w yuanach związane z transakcjami handlowymi rezydentów podatkowych Chińskiej Republiki Ludowej w stosunku do partnerów zagranicznych, włączając w to m. in. akredytywy, przedpłaty, płatności opóźnione i inne, nie będą uważane za zobowiązania zagraniczne. Znaczy to, że nie będą podlegały rygorom chińskiego urzędu do spraw rozliczeń zagranicznych i płatności takie nie będą wymagały dodatkowej zgody.

2. Akredytywy w yuanach wydane przez chińskie banki dla podmiotów zagranicznych nie będą podlegały procedurom związanym z zagranicznymi papierami wartościowymi i gwarancjami. W konsekwencji nie będą ograniczane przez odgórne kwoty dla zagranicznych papierów wartościowych i gwarancji. Umożliwia to zabezpieczenie pożyczek dla firm chińskich i redukuje częste przypadki, gdy zagraniczny partner nie był w stanie wyegzekwować zabezpieczenia od chińskiej firmy.

Czytaj więcej -->

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.