Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

3218 miejsce

Nowe zasady zakupu biletów w pociągach PKP Intercity. Dopłata od osoby, a nie biletu

Spółka PKP Intercity wprowadziła nowe zasady sprzedaży biletów w pociągu. Konduktor doliczy 10 zł każdej podróżującej osobie. Jeżeli bilet wystawiony jest np. na 3 osoby dopłata wyniesie 30 zł. Wcześniej opłata obowiązywała od biletu.

https://flic.kr/p/e9TQ3E / Fot. centralniak/CC BY 2.0Nowe regulacje obowiązują w PKP Intercity od 16 listopada. Wysokość kwoty dodatkowej za zakup biletu nie uległa zmianie i nadal wynosi 10 zł, ale sposób jej naliczania jest inny niż dotychczas. 10 zł liczone jest teraz od każdego pasażera, a nie od biletu. Nie dotyczy to jednak pasażerów, którzy wsiedli do pociągu na stacji, gdzie nie była czynna kasa biletowa - podaje serwis rynek-kolejowy.pl.

"Opłata nie jest pobierana od osób, które ukończyły 70 rok życia, są niepełnosprawne lub o ograniczonej sprawności. Z opłaty zwolnione są również osoby, które rozpoczynają podróż ze stacji, gdzie nie ma kasy. Przed wprowadzeniem opłaty przeanalizowaliśmy rodzaje biletów sprzedawanych na pokładach pociągów – znikoma ich część dotyczy rodzin. Ta grupa klientów kupuje bilety z wyprzedzeniem" - twierdzi biuro prasowe PKP Intercity.

Czytaj także: Ruszyła sprzedaż biletów na Pendolino. Za jazdę na gapę zapłacimy 650 złotych


Uregulowano również opłaty za przejazd bez biletów w pociągach EIC Premium (dotyczy np. pociągów Pendolino). Opłata wyniesie 650 zł. W tych składach nie można nabyć biletu u konduktora.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Foto ładne, tyle że zupełnie nie w temacie. Czy zmiany w PKP Intercity obejmują Koleje Mazowieckie jak to sugeruje zdjęcie ?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.