Facebook Google+ Twitter

Nowe zielone DNA Emilii Plater

Remont ul. Emilii Plater trwa. We wrześniu w miejscu dawnego parkingu powstanie pas zieleni w kształcie łańcucha DNA z ławeczkami i taboretami dla pieszych.

Brzozy, kojarzące się z Mazowszem, ławeczki i taborety dla zmęczonych pieszych, zieleń, połączona z kamieniem i stalą - tak we wrześniu wyglądać będzie ul. Emilii Plater. Na razie trwaUl. Emilii Plater w przyszłości. / Fot. Urząd Miasta tam remont, ale Urząd Miasta już opisuje zmiany, jakie wprowadzi w tej części miasta. W założeniu ma być nie tylko funkcjonalnie, ale także bezpiecznie i estetycznie. Remont ma jednocześnie poprawić jakość nawierzchni ulicy i wygląd miejsca, które stanie się dynamiczne i nowoczesne. Wszystko za sprawą inspiracji splątanymi liniami łańcucha DNA.

Do tej pory przestrzeń pomiędzy dwoma pasami ruchu spełniała rolę parkingu, który wg Urzędu Miasta był nieestetyczny i bardzo niebezpieczny. Dlatego postanowiono zamienić go na miejsce, w którym przechodnie będą mogli usiąść w cieniu drzew. Dodatkowym atutem takiego Remont ul. Emilii Plater / Fot. Mateusz Grochockipomysłu jest uniemożliwienie przechodzenia przez ulicę w miejscach niedozwolonych. Pas zieleni stworzy naturalną barierę, oddzielającą ruch pieszy i samochodowy. Przyczyni się do znacznej poprawy bezpieczeństwa użytkowników.

Autorzy projektu z pracowni RS AK Architektura Krajobrazu pomyśleli również o wykorzystaniu jak największej ilości materiału z odzysku. Elementem dekoracyjnym i zapewniającym bezpieczeństwo mają być metalowe siatki tzw. gabiony, wypełnione m.in. starą kostką granitową z chodników. Efektem, który chcieli uzyskać artyści, ma być miejski melanż - połączenie naturalnego kamienia, roślin i stali.

Rośliny, które mają uprzyjemnić nam spacer po tej części miasta wybrano z gatunków oRemont ul. Emilii Plater (widok z Pałacu Kultury) / Fot. Mateusz Grochocki wysokiej odporności na trudne warunki. Piesi będą mogli odpocząć w cieniu brzóz i cieszyć się widokiem pnączy, które oplotą skrzyżowane ze sobą gabiony.

Zielonym zagajnikiem w kształcie łańcucha DNA będziemy mogli cieszyć się w drugiej połowie września, kiedy zakończone zostaną trwające w tej chwili prace drogowe. Pod koniec sierpnia kierowcy będą mieli do dyspozycji dwa pasy dla samochodów, buspas, i pas rowerowy o szerokości 1,5 m. Ponadto przed wejściem do Sali Kongresowej pojawią się stacje do ładowania samochodów elektrycznych.

Urząd Miasta już zapowiada kolejne remonty m.in. ulic Idzikowskiego i Powązkowskiej, jak również alei Wilanowskiej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 12.08.2010 18:35

Może ktoś z Grzehem zorganizuje spotkanie osób współpracujących z Wiadomościami24 na tych ławeczkach?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.