Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

15942 miejsce

Nowe żłobki w Warszawie

Warszawa obecnie dysponuje 3779 miejscami w żłobkach, miejsc brakuje dla około 2.5 tys. dzieci. Władze miasta obiecują, że jeszcze w tym roku powstanie kilka nowych placówek.

 / Fot. Maciej SuchanOstatnio głośno było o problemie braku miejsc w żłobkach. Rodzice maluchów stoją w kolejkach do zapisów po kilkanaście godzin. Wielu cieszy się, gdy trafi na listę rezerwową.
- Brak miejsc w żłobkach wynika z jednej strony z większej liczby urodzeń, ale również z podniesienia standardu opieki nad dziećmi w żłobkach, co wpływa na wzrost zainteresowania rodziców tą formą opieki - tak problem z brakiem miejsc tłumaczy Anna Repelewicz Iwaniuk z Biura Polityki Społecznej m. st. Warszawy.

I rzeczywiście, zainteresowanie wzrosło na tyle, że miasto nie ma pomysłu na to, jak pomóc rodzicom dzieci, które nie dostaną się do żadnego żłobka. Trwa realizacja planów związanych z utworzeniem nowych miejsc.
- Od kilku lat podejmowane są systematyczne działania dotyczące zwiększenia liczby miejsc w żłobkach – mówi Anna Repelewicz Iwaniuk.

W 2009 roku liczba miejsc w żłobkach zwiększy się o 295 dzięki otwarciu nowego żłobka na Białołęce (na 125 miejsc) oraz uruchomieniu nowych mini żłobków (110 miejsc uruchomionych zostanie już od maja br.). Dodatkowo, od połowy kwietnia będzie działał również żłobek nr 35 przy ul. Działdowskiej 8a (Wola), który dysponuje 60 miejscami (na razie jednak zostaną tam przeniesione dzieci że żłobka nr 37 przy ul. Ożarowskiej 59, który do przyszłego roku będzie gruntownie remontowany i modernizowany).

Miejsce od maja br. znajdzie się także w „miniżłobku” przy al. Niepodległości 20. Placówka ta dysponuje 50 miejscami i jest filią żłobka nr 7 przy ul. Kmicica 3 (Mokotów). Będzie przyjmowała dzieci z list oczekujących na miejsce w żłobku nr 7.

Na stronie miasta ([a]http://www.um.warszawa.pl[a]) pojawiła się także informacja na temat planów władz samorządowych. W wieloletnim planie inwestycyjnym założono adaptację, modernizację oraz rozbudowę placówek istniejących, a także tworzenie ich filii w postaci miniżłobków, które są autorskim projektem obecnych władz samorządowych i pozwalają w szybki sposób zwiększyć liczbę miejsc dla najmłodszych warszawiaków. Na te cele do 2012 r. miasto przeznaczyło 21 mln zł. 9 kwietnia, na sesji Rady m. st. Warszawy został przedstawiony projekt uchwały dotyczący powstania żłobków, które wejdą w skład Zespołu Żłobków m. st. Warszawy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.