Facebook Google+ Twitter

Nowelizacja Karty Nauczyciela

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-07-17 07:14

Kilkadziesiąt gmin i powiatów, regionalne izby obrachunkowe oraz klub PSL domagają się pilnej nowelizacji obowiązujących od stycznia przepisów Karty Nauczyciela - czytamy w "Gazecie Prawnej".

Ich zdaniem, gminy nie są w stanie wypłacić w terminie dodatków uzupełniających nauczycielom, którzy nie osiągnęli średnich płac zagwarantowanych ustawą.
- Terminy wypłacenia dodatków dla nauczycieli przypadające do końca grudnia i 10 stycznia nie zostaną dotrzymane - alarmuje Czesław Tomalik, prezes Zarządu Związku Gmin Śląska Opolskiego.

Związek przesłał we wtorek do Sejmu odpowiedni projekt nowelizacji Karty. Według posła PSL Bronisława Dutki, obecne przepisy są bezsensowne i wynikają z niedopatrzenia resortu edukacji. Polityk PSL zapowiada, że po wakacjach w trybie pilnym komisyjny projekt trafi pod obrady Sejmu.

Tymczasem resort edukacji wzbrania się przez zmianami w przepisach. Poza zamieszczeniem objaśnień dotyczących sposobu wyliczania pensji nauczycieli, nie planuje on nowelizacji Karty Nauczyciela.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.