Facebook Google+ Twitter

Nowelizacja kodeksu karnego dot. pedofilów

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-09-25 12:45

Sejm przyjął nowelizację kodeksu karnego, która przewiduje umieszczanie pedofilów w zakładach zamkniętym i ich obowiązkowe leczenie ambulatoryjne. Nowela zwiększa karę za gwałt na osobach nieletnich do 15 lat więzienia. Kazirodztwo ma być zagrożone nawet ośmioma latami pozbawienia wolności.

Karnista i parlamentarzysta Demokratycznego Koła Poselskiego Marian Filar wyjaśnia, że chodzi o zreformowanie systemu sprawiedliwości dotyczące przestępstw seksualnych na osobach małoletnich.

Jednak - jego zdaniem - leczenia ambulatoryjnego nie należy nazywać kastracją chemiczną. Dodał, że takie leczenie ma na celu obniżenie popędu seksualnego, a nie całkowite pozbawienie zdolności prokreacyjnych.

Ważną kwestią jest elastyczne stosowanie tej metody - dodaje sprawozdawca przyjętej nowelizacji. Jest to dodatkowe leczenie już po odbyciu kary - wyjaśniał poseł Filar.

W pakiecie reformującym kodeks karny znalazły się też propozycje opozycji. Posłowie przyjęli poprawkę PiS-u, która proponuje kary za produkowanie materiałów propagujących ustrój totalitarny. Sejm odrzucił natomiast inne poprawki, w tym zakładającą podniesienie kar więzienia za udział w produkowaniu treści pedofilskich. Teraz nowelizacja trafi do Senatu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.