Facebook Google+ Twitter

Nowelizacja kodeksu karnego przyjęta przez Sejm

Z wczorajszej nowelizacji wynika, że teraz to do sądu będzie należała decyzja, czy wobec pijanego rowerzysty orzec zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, czy tylko zakaz jazdy rowerem.

Pełny skład Trybunału Konstytucyjnego / Fot. Fot. http://www.trybunal.gov.pl/index2.htmNowelizacja kodeksu karnego została wprowadzona zgodnie ze wskazaniem Trybunału Konstytucyjnego, który dopatrzył się nierówności w traktowaniu pijanych rowerzystów i pijanych kierowców samochodów. Na czym polega ta nierówność? Otóż pijanym kierowcom nie jest odbierana karta rowerowa, tak jak pijanym rowerzystom prawo jazdy - zatem rowerzyści dotychczas byli karani surowiej - orzekł Trybunał Konstytucyjny.

Pełna treść artykułu w TVP INFO

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

M. Z.
  • M. Z.
  • 26.11.2010 15:10

Rowerzysta stwarza największe zagrożenie? Jak pijany rowerzysta wjedzie na chodnik tudzież do rowu to tylko sobie zrobi krzywdę. Natomiast pijany kierowca prowadzi na dobrą sprawę karawan, jeżeli Pan tego nie jest w stanie zrozumieć to współczuję

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wydaje się to słuszne; decyzja będzie należała w pełni do sądu a nie do anonimowego i odległego ustawodawcy. Nie sadzę by to miało jakikolwiek wpływ na ilość wykroczeń.

Komentarz został ukrytyrozwiń

A to znowu co za krętactwo?! Co to znaczy więcej, mniej?! Pijany, to pijany! Każdy z nich stwarza zagrożenie a rowerzysta najbardziej! No, ale doczekaliśmy się sądu! Znowu mataczenie i kombinowanie, jak w PZPN!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.