Facebook Google+ Twitter

Nowelizacja ustawy o zakazie handlu ulicznego trafiła do Senatu

- To mój jedyny zarobek. Przecież nie robię nic złego – skarży się dziennikarce „Kuriera lubelskiego” student dorabiający na lubelskim deptaku.

Problem, który powstał w wyniku przegłosowania przez posłów nowelizacji kodeksu wykroczeń dotyczącej zakazu handlu w miejscach do tego nieprzeznaczonych, nie dotyczy tylko sprzedawców, ale i kupujących. O niezadowoleniu jednych i drugich pisze w piątkowym wydaniu „Kuriera lubelskiego” Ewa Pajuro.

Nowe przepisy po wprowadzeniu w życie zlikwidują handel uliczny w imię porządku publicznego i bezpieczeństwa konsumentów. Dla osób, które mimo zakazu ustawiałyby swoje stoisko w miejscu, które nie jest do tego celu wyznaczone przez właściwe organy gminy, wyznaczono karę do 5 tys. zł grzywny i przepadku mienia. I choć dziś sprzedaż uliczna nie jest jeszcze całkowicie zakazana – chyba że utrudnia przejście chodnikiem – już niedługo to źródło dochodu może być odcięte dla wielu handlujących na deptakach czy przed blokami.

Planowana nowelizacja budzi wiele kontrowersji. Według niektórych godzi ona w prawa najbiedniejszych, inni natomiast przekonują, że pomoże ona w zachowaniu ładu na miejskich ulicach. Więcej o tej sprawie można przeczytać między innymi w piątkowym wydaniu „Kuriera lubelskiego”.


Wiadomości24 to serwis tworzony przez ludzi takich ja Ty. Wiesz więcej? Zarejestruj się i napisz swój materiał, dodaj zdjęcia, link, lub po prostu skomentuj. Tylko tu masz szansę, że przeczyta Cię milion!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (7):

Sortuj komentarze:

Karolcia
  • Karolcia
  • 14.11.2011 16:05

Co wam do cholery przeszkadzają ludzie którzy chcą sobie zarobić? Przecież my nic złego nie robimy, z czego mamy żyć? Czy taka babcia która ma nędzną emeryturę nie może sobie dorobić sprzedając na ulicy jajka czy warzywa?? Co to komu wadzi?? Dzięki tej ustawie będzie jeszcze więcej bezrobotnych a przede wszystkim ludziom zabierzecie chleb. Czy to nasze państwo nie może zrozumieć że zamiast nam ułatwiać życie w Polsce to tylko jeszcze bardziej szkodzą. Apeluję do wszystkich którzy handlują na ulicach, nie dajmy się wykurzyć i stracić nasze zarobki.

Komentarz został ukrytyrozwiń
sasha21rusak
  • sasha21rusak
  • 11.10.2011 11:06

http://www.prezydent.pl/prawo/ustawy/podpisane/art,16,pazdziernik-2011-r-.html art 5
Właśnie straciłem przez ta ustawę dwa stanowiska na tzw`ulicy~`będę musiał zwolnic 3 osoby ,sklepu nie utrzymam ,bo wykończają mnie markety ,na targowiskach brak miejsc

Kochane przyjazne Państwo idę na kuroniówkę a potem do pracy ; jak ja oczywiście znajdę

pozdrawiam Bydgosczanin

Komentarz został ukrytyrozwiń
Andrzej Filipek
  • Andrzej Filipek
  • 26.09.2011 20:53

Witam jestem jednym z tych którzy sprzedają za psi grosz na ulicach, pozbawiając nas szansy na takowy zarobek przyjdzie nam zacząć kombinować albo co gorsza kraść!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ciśnie się na usta pytanie, kto na tym skorzysta? Innymi słowy, popatrzmy dokąd w wyniku tej nowelizacji popłyną pieniążki... Wszystko jasne.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie łudźmy się, już płacimy podatek od podatku/Belka/, oskubią nas do reszty. Przeżują a potem po prostu wyplują jako nie użytek.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Myślę, że jeżeli do kompletu wyznaczy się miejsca gdzie owi niezamożni ludzie będą mogli handlować to wszystko będzie w porządku.
Nie wiem jak to wygląda w Lublinie, ale w Warszawie można się było wściec gdy z 6-metrowej szerokości chodnika do chodzenia zostawało koło 2 metrów, bo resztę zajmowali sprzedający i kupujący.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Po przeczytaniu tego tekstu nasuwa się pytanie czy ważniejszy jest dla urzędników/posłów ten "ład na ulicach" czy zarobek rzeczywiście uboższych osób, dla których - być może - to często jedyne, niewielkie dochody?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.