Facebook Google+ Twitter

Nowi artyści na Ursynaliach 2015! Zobacz, kto dołączył do lineupu studenckich juwenaliów

Napalm Death, Hatebreed, The Qemists oraz Unearth to następni artyści, którzy dołączają do lineupu studenckich juwenaliów Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego - Ursynalia 2015. Polskim zespołem, który dołącza do składu jest Deyacoda.

 / Fot. Materiały prasoweNapalm Death – angielska grupa muzyczna powstała w 1981 roku w Meriden w pobliżu Coventry. W początkowym okresie działalności zespół wykonywał hardcore punk. W latach późniejszych zawrócił się w stronę takich gatunków jak grindcore i death metal. W swej twórczości zespół poruszył takie zagadnienia jak nienawiść, agresja, polityka czy religia. Z kolei wokalista Mark "Barney" Greenway oraz pozostali członkowie Napalm Death wielokrotnie wyrazili sprzeciw na temat zjawiska rasizmu i wojen.

 / Fot. Materiały prasoweHatebreed - amerykańska grupa muzyczna wykonująca hardcore oraz metalcore. Powstała w 1994 roku z inicjatywy muzyków pochodzących z kapel Bridgeport i New Haven w stanie Connecticut. Zespół podczas nagrywania drugiego albumu Perseverance, przy aranżacji utworu Final Prayer zaprosił do zagrania solówki oraz do zaśpiewania w chórkach Kerry'ego Kinga z grupy Slayer.

 / Fot. Materiały prasoweThe Qemists – brytyjski zespół drum and bass związany z wytwórnią Ninja Tune. W skład zespołu wchodzą: basista Dan Arnold, perkusista Leon Harris oraz gitarzysta Liam Black.


 / Fot. Materiały prasoweUnearth – amerykańska grupa muzyczna wykonująca metalcore. Debiutancki album grupy The Stings of Conscience odbił się głośnym echem w podziemnej scenie metalcore'owej. Ich muzyka to połączenie nowoczesnego metalu i hardcore'u, jednak często wykraczają poza granice gatunku, jak np. w swoim albumie III: In the Eyes of Fire, gdzie wprowadzili trochę thrashmetalowego brzmienia. Znani są również z tego, że grają na siedmiostrunowych gitarach, podczas gdy basista korzysta z pięciostrunowego basu.

 / Fot. Materiały prasoweDeyacoda - Zespół Deyacoda powstał w 2006 roku, z inicjatywy Krzysztofa Rusteckiego.
W 2007 roku w internecie ukazała się pierwsza płyta zatytułowana “Mechanism”. Materiał ten trafił później na szeroki rynek także za sprawą czasopisma CD-Action i do dziś zbiera bardzo pozytywne recenzje.

Powyższe kapele dołączają do wcześniej ogłoszonych zespołów: Guano Apes, Skindred, Jelonka, Braci Figo Fagot, Bednarka, Comy, Chemii i Farben Lehre.

Film promocyjny Ursynalia 2015:

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.