Facebook Google+ Twitter

Nowi astronauci dotarli na Międzynarodową Stację Kosmiczną. Przeprowadzą 100 badań

Mimo kryzysu w stosunkach między Stanami Zjednoczonymi a Rosją związanego z sytuacją na Ukrainie współpraca w kosmosie układa się pomyślnie. Rosyjski Sojuz przycumował do Międzynarodowej Stacji Kosmicznej.

 / Fot. By NASA [Public domain], via Wikimedia CommonsStatek Sojuz TMA-13M dotarł do Międzynarodowej Stacji Kosmicznej w czwartek nad ranem czasu środkowoeuropejskiego. Na pokładzie znajdowało się trzech astronautów: Rosjanin, Niemiec i Amerykanin. Sojuz potrzebował sześciu godzi na dotarcie do stacji.

Załoga ISS ma przeprowadzić 100 eksperymentów. Astronauci powróca na Ziemię późną jesienią - informuje PAP. Nowo przybyli dołączą do Amerykanina i dwóch Rosjan.

Międzynarodowa Stacja Kosmiczna składa się z kilkunastu modułów. Może przebywać na niej sześciu astronautów. ISS zaczęła Montaż pierwszych elementów rozpoczęto w 1998 r., a dwa lata później zamieszkała na niej stała załoga. Do połowy 2011 r. załogę i sprzęt transportowano na stację wahadłowcami, po zamknięciu programu zajmują się tym rosyjskie statki załogowe Sojuz i bezzałogowe Progress.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.