Facebook Google+ Twitter

Nowi ministrowie premiera Tuska zostali zaprzysiężeni

Osiemnastu ministrów, których nazwiska premier ogłosił wczoraj, formalnie objęło już swoje stanowiska. W Pałacu Prezydenckim odbyło się zaprzysiężenie rządu premiera Donalda Tuska.

 / Fot. .Przyjęcie gratulacji od prezydenta Komorowskiego, otrzymanie od niego konstytucji, wygłoszenie przysięgi, złożenie uroczystego podpisu oraz uścisk dłoni premiera - tak przebiegło zaprzysiężenie z punktu widzenia nowych ministrów. Ceremonia odbyła się dziś rano w Pałacu Prezydenckim. Nominowani wczoraj ministrowie od tej chwili pełnią objęte stanowisko.

Bronisław Komorowski podkreślił, że rozstrzygnęło się, kto został obdarzony wielką odpowiedzialnością i władzą. W krótkiej przemowie nawiązał do wręczanej konstytucji. - Zrobiłem to m.in. po to, by przypomnieć, że wszyscy dźwigamy cząstkę współodpowiedzialności, że musimy w sobie szukać siły do współpracy. Chciałbym, aby to przesłanie, tak proste i oczywiste, wynikające z konstytucji, docierało jak najszerzej - powiedział prezydent.

Bronisław Komorowski wręczył Donaldowi Tuskowi oryginalny prezent: czerwono-biały szalik reprezentacji narodowej. - Chciałbym złamać taką konwencję oficjalną i wręczyć ci ten szalik wraz z życzeniami dalszych sukcesów. To jest także i symbol naszej wspólnej drogi naznaczonej i porażkami, i zwycięstwami. Niech on przypomina, że w życiu politycznym liczy się wspólnota dobrego celu.

Uroczystość zakończyło wystąpienie Donalda Tuska. W krótkiej przemowie wspomniał o milionach wyborców i o serdecznym patronacie Polaków. - Kiedy mówię o satysfakcji mojej i nowych ministrów, to nie dlatego, aby się tą satysfakcją sycić. Polacy będą oczekiwali od nowego rządu odwagi, determinacji i skrajnej bezinteresowności.Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

e
  • e
  • 18.11.2011 21:07

Bardzo się cieszę ,że młodzi ludzie weszli do rządu a ci solidarnościowi kombatanci odchodzą w cień.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Przysięgam, że dobro ojczyzny (czytaj moje własne) będzie najwyższą wartością .... i takie inne bajki.
Pierwsze co zrobią to polecą do komputera sprawdzić, czy im skromna dieta wpłynęła na konto.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 18.11.2011 14:00

Tusk wymienił prawie wszystkich swoich ministrów. To o czymś świadczy. Po co więc bronił Radziszewskiej za debilne wypowiedzi lub Grabarczyka za nienaprawione dziury, albo Hall, która najpierw coś wprowadzała, potem za kilka miesięcy usuwała, po czym wprowadzała ponownie (nowe zasady matur, maturzyści do ostatniej chwili nie wiedzieli, na jakich zasadach będą zdawać matury).

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.