Nowi mistrzowie Niemiec przegrali z Werderem

Borussia Dortmund, która w poprzedniej kolejce zapewniła sobie mistrzostwo Niemiec, uległa w 33. kolejce Bundesligi Werderowi Brema 0:2 (0:1).

Stadion Borussi Dortmund / Fot. Urby2004, C.C. 3.0Przedostatni mecz sezonu 2010/2011 dla obu zespołów miał różne znaczenie. Drużyna z Dortmundu zapewniła sobie mistrzostwo w poprzedniej kolejce, zaś Werder cały czas walczy o pewne utrzymanie. Od początku spotkania w barwach Borussi wystąpili dwaj Polacy, Łukasz Piszczek oraz Robert Lewandowski. Pierwszy rozegrał całe spotkanie, a drugi opuścił boisko w 76. minucie gry. Żaden z nich nie uchronił jednak swojego zespołu przed porażką. Już w 6. minucie meczu gospodarzy na prowadzenie wyprowadził Mikael Silvestre. Do przerwy więcej bramek nie padło.

W drugiej połowie na boisku pojawił się Jakub Błaszczykowski, który najprawdopodobniej miał wzmocnić siłę ofensywną swojego zespołu. Chwilę później ku rozpaczy kibiców gości bramkę zdobył znów Werder. W 64. minucie spotkania Claudio Pizarro pokonał Weidenfellera. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie i Werder pokonał Borussię 2:0.

Werder Brema - Borussia Dortmund 2:0 (1:0)
Bramki: Silvestre (6), Pizarro (64)