Facebook Google+ Twitter

Nowi obywatele Rzeczypospolitej Polskiej w Łodzi

26 maja na terenie Łodzi pięć osób odebrało akty nadania obywatelstwa polskiego przyznane przez prezydenta kraju Lecha Kaczyńskiego. Uroczystość odbyła się w Łódzkim Urzędzie Wojewódzkim przy ul. Piotrkowskiej 104.

Polska flaga / Fot. Wikimedia, Maciej Szczepańczyk, GNU Free Documentation licese Nowi obywatele naszego państwa związani z Łodzią to:
- Rusłana Pacha z Ukrainy – w Łodzi mieszka od 5 lat.
- Igor Onufer z Ukrainy – na polskie obywatelstwo czekał 10 lat. Mieszka w Bełchatowie.
- Vula Nesret z Jugosławii – ma żonę Polkę. Do naszego kraju przybył w 1986 roku.
- Mohmoud Sassi z Algierii – również ma żonę Polkę. Jest elektrykiem. Przedtem mieszkali w Algierii, od czterech lat są w Polsce.
- Masoud Hedayati z Iranu – wraz ze swoją obecną żoną przyjechał do naszego kraju na początku lat 90. Skończył łódzki Uniwersytet Medyczny. Jest lekarzem w łódzkim szpitalu MSWiA.

Nowym obywatelom naszego kraju odpowiednie dokumenty wręczyła łódzka wojewoda Jolanta Chełmińska. – Przyjmując polskie symbole narodowe: flagę, godło i hymn za swoje, stajecie się pełnoprawnymi Polakami – powiedziała. Nowi obywatele naszego kraju dostali też biało-czerwone flagi oraz kwiaty. Podczas uroczystości towarzyszyła im nie tylko najbliższa rodzina, ale i przyjaciele.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.