Facebook Google+ Twitter

Nowi "Uskrzydleni" odbiorą nagrody na gali w Tarnowie

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2012-01-13 12:20

Laureaci tarnowskiej nagrody rozwiną skrzydła. 20 stycznia 2012 r. o godz. 15 w tarnowskim Ratuszu odbędzie się wielka gala nagrody „Uskrzydlony 2011”.

Nagrody „Uskrzydlonego 2011” przyznała w listopadzie ubiegłego roku Wysoka Kapituła w składzie: Stanisław Lis – Przewodniczący Kapituły oraz: Adam Bartosz, Halina Burakowska, Kazimierz Dudzik, Janusz Gozdek, Wiesława Hazuka, Józef Komarewicz, Lucyna Krupa, Jolanta Kwiek, Danuta Lisowska, Wojciech Markiewicz, Tadeusz Nosek, Stanisław Początek, Stanisław Rokosz, Marian Zalewski, po zapoznaniu się z 29 nominacjami w następujących kategoriach: kultura, samorząd terytorialny, rozwój i promocja regionu, organizacje pozarządowe, firmy kreujące rozwój Małopolski i Podkarpacia, promocja Polski w Europie i świecie.

Po raz pierwszy nagrodę przyznano za 1988 r. Wówczas wyróżniono nią sześć osób w dwóch kategoriach - kultura i media. Pomysł promowania ludzi związanych z kulturą powstał w Wojewódzkim Ośrodku Kultury w Tarnowie, kierowanym przez Stanisława Lisa. "Uskrzydlony" przyznawany był przez dyrektora Wojewódzkiego Ośrodka Kultury w Tarnowie dla ludzi kultury. Praktycznie od początku honorowani tym wyróżnieniem byli także menedżerowie, działacze samorządowi oraz dziennikarze.

W momencie powstania Tarnowskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A., kontynuującej misję WOK w dziedzinie kultury, "Uskrzydlony" stał się nagrodą za indywidualny wkład w dzieło rozwoju regionu tarnowskiego przyznawaną w pięciu kategoriach: kultura, samorząd lokalny, gospodarka, promocja, media. Po dwuletniej przerwie ideę "Uskrzydlonego" podjęła Rada Fundatorów Tarnowskiej Fundacji Kultury w ramach Programu Jubileuszu 10-lecia swojej działalności.
Organizatorem Wielkiej Gali Nagrody "Uskrzydlony 2011" jest Tarnowska Fundacja Kultury.

Józef Komarewicz
Materiał zamieszczony pierwotnie m..in. na egalaktyka.home.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.