Facebook Google+ Twitter

Nowicka o partii Palikota: Kolejna nazwa bez treści, szkoda

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2013-10-06 19:55

Była posłanka Ruchu Palikota Wanda Nowicka była gościem honorowym kongresu założycielskiego nowej formacji Twój Ruch. Była pogodna, uśmiechnięta, życzyła sukcesów, a jeszcze wczoraj na Twitterze nową nazwę określiła "nazwą bez treści".

 / Fot. print screen / TwitterPo tym, jak do mediów wyciekła nazwa nowej formacji Janusza Palikota, która ma zastąpić Ruch Palikota, w sieci posypały się komentarze. Swoją opinię wyraziła również Wanda Nowicka, do niedawna posłanka tej partii. Napisała na Twitterze:

Twój Ruch? Hm. Cóż, kolejna nazwa bez treści. Szkoda

Poniżej padło pytanie: to Pani Poseł nie zamierza angażować się w nową partię JP?

Nowicka odpowiada: może twój, ale nie mój

 / Fot. print screen / TwitterPisząc "kolejna bez treści" wicemarszałek Sejmu miała na myśli prawdopodobnie również Ruch Palikota. Warto zauważyć, że w wyborach parlamentarnych w 2011 roku startowała z 2. miejsca właśnie na liście Ruchu Palikota w okręgu warszawskim, uzyskując 7065 głosów i zdobywając mandat poselski. W ławach poselskich RP zasiadała do lutego 2013 roku, kiedy została wykluczona z klubu.

Czytaj także: Nazwa "Twój Ruch" wzięta... z ulotki wyborczej z 2011 roku!

Mój czy nie mój?

Nowicka pojawiła się na kongresie jako gość honorowy. Choć wczoraj pisała o Twoim Ruchu "nie mój" Janusz Palikot przedstawił ją jako jednego z partnerów nowo powstałej formacji. Na razie zadeklarowała współpracę parlamentarną, choć Palikot wyraził nadzieję, że w przyszłości dołączy do klubu.
 / Fot. print screen / Twitter
Wicemarszałek Sejmu mówiła podczas wystąpienia, że Polacy oczekują, że partia zajmie się ludźmi wykluczonymi, biednymi i która skutecznie zajmie się bezrobociem. "Życzę wam sukcesów na nowej drodze partyjnego życia" - powiedziała. Jej nazwisko zostało wpisane największymi literami w sam środek slajdu przedstawiającego liderów, tworzących Twój Ruch.

Czytaj także: Nowa nazwa partii Palikota to plagiat?

To pokazuje, że organizacja całego rebrandingu oraz kongresu była do końca trzymana w tajemnicy nie tylko przed mediami (stąd przecieki o nazwie), ale również przed samą Wandą Nowicką. Pytania, na jakie musi sobie odpowiedzieć wicemarszałkini, zanim z powrotem wstąpi do klubu jest bardzo proste: dlaczego nie uczestniczyła w tworzeniu nowej formacji, skoro jest przedstawiana jako jeden z głównych partnerów oraz co to może dla niej oznaczać na przyszłość? Wygląda na to, że obie strony nadal nie darzą siebie wzajemnym zaufaniem.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Ale to już będą po raz 100 odgrzewane dania, ani to zdrowe ani smaczne.......

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dlaczego, przecież jest jeszcze tyle narkotyków do zalegalizowania i biskupów do wyśmiania.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Cóż pora już na to ugrupowanie, niezależnie od nazwy, spuścić już zasłonę miłosierdzia

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.