Facebook Google+ Twitter

Nowicka o partii Palikota: Kolejna nazwa bez treści, szkoda

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2013-10-06 19:55

Była posłanka Ruchu Palikota Wanda Nowicka była gościem honorowym kongresu założycielskiego nowej formacji Twój Ruch. Była pogodna, uśmiechnięta, życzyła sukcesów, a jeszcze wczoraj na Twitterze nową nazwę określiła "nazwą bez treści".

 / Fot. print screen / TwitterPo tym, jak do mediów wyciekła nazwa nowej formacji Janusza Palikota, która ma zastąpić Ruch Palikota, w sieci posypały się komentarze. Swoją opinię wyraziła również Wanda Nowicka, do niedawna posłanka tej partii. Napisała na Twitterze:

Twój Ruch? Hm. Cóż, kolejna nazwa bez treści. Szkoda

Poniżej padło pytanie: to Pani Poseł nie zamierza angażować się w nową partię JP?

Nowicka odpowiada: może twój, ale nie mój

 / Fot. print screen / TwitterPisząc "kolejna bez treści" wicemarszałek Sejmu miała na myśli prawdopodobnie również Ruch Palikota. Warto zauważyć, że w wyborach parlamentarnych w 2011 roku startowała z 2. miejsca właśnie na liście Ruchu Palikota w okręgu warszawskim, uzyskując 7065 głosów i zdobywając mandat poselski. W ławach poselskich RP zasiadała do lutego 2013 roku, kiedy została wykluczona z klubu.

Czytaj także: Nazwa "Twój Ruch" wzięta... z ulotki wyborczej z 2011 roku!

Mój czy nie mój?

Nowicka pojawiła się na kongresie jako gość honorowy. Choć wczoraj pisała o Twoim Ruchu "nie mój" Janusz Palikot przedstawił ją jako jednego z partnerów nowo powstałej formacji. Na razie zadeklarowała współpracę parlamentarną, choć Palikot wyraził nadzieję, że w przyszłości dołączy do klubu.
 / Fot. print screen / Twitter
Wicemarszałek Sejmu mówiła podczas wystąpienia, że Polacy oczekują, że partia zajmie się ludźmi wykluczonymi, biednymi i która skutecznie zajmie się bezrobociem. "Życzę wam sukcesów na nowej drodze partyjnego życia" - powiedziała. Jej nazwisko zostało wpisane największymi literami w sam środek slajdu przedstawiającego liderów, tworzących Twój Ruch.

Czytaj także: Nowa nazwa partii Palikota to plagiat?

To pokazuje, że organizacja całego rebrandingu oraz kongresu była do końca trzymana w tajemnicy nie tylko przed mediami (stąd przecieki o nazwie), ale również przed samą Wandą Nowicką. Pytania, na jakie musi sobie odpowiedzieć wicemarszałkini, zanim z powrotem wstąpi do klubu jest bardzo proste: dlaczego nie uczestniczyła w tworzeniu nowej formacji, skoro jest przedstawiana jako jeden z głównych partnerów oraz co to może dla niej oznaczać na przyszłość? Wygląda na to, że obie strony nadal nie darzą siebie wzajemnym zaufaniem.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Ale to już będą po raz 100 odgrzewane dania, ani to zdrowe ani smaczne.......

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dlaczego, przecież jest jeszcze tyle narkotyków do zalegalizowania i biskupów do wyśmiania.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Cóż pora już na to ugrupowanie, niezależnie od nazwy, spuścić już zasłonę miłosierdzia

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.