Facebook Google+ Twitter

Nowicki zaprzecza doniesieniom "Newsweeka"

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-03-30 15:14

Minister środowiska Maciej Nowicki zapewnił, że nasz kraj nie traci szansy na sprzedawanie praw do emisji gazów cieplarnianych. Minister zaprzecza w ten sposób zarzutom prasy, że z powodu opieszałości Polski w umożliwieniu sprzedawania praw do emisji gazów cieplarnianych tracimy setki milionów euro.

Według "Newsweeka" winę za tę sytuację ponosi minister środowiska. Tygodnik pisze, że zadaniem ministra Nowickiego było przygotowanie ustawy umożliwiającej sprzedaż na międzynarodowym rynku praw do emisji gazów. "Newsweek" przekonuje, że Nowicki planował stworzyć ustawę w sposób, by prawa do handlu gazami miała stworzona przez niego fundacja EkoFundusz.

Maciej Nowicki powiedział, że sprawa operatora nie mogła hamować procesu legislacyjnego. Podkreślił, że również opowiada się za jak najszybszym przyjęciem ustawy umożliwiającej sprzedaż praw do emisji gazów.
Każdy kraj ma określony limit emisji gazów cieplarnianych. Jeżeli go nie wykorzysta, to nadwyżkę może sprzedać innym krajom. Jak wyliczył "Newsweek", w ubiegłym roku Polska mogła uzyskać z tego tytułu około 6 miliardów euro.

Tygodnik przestrzega, że kolejne miesiące zwłoki zmniejszają szanse na zarobienie milionów euro, bowiem ceny skupu gazów cieplarnianów spadają.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.