Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

7907 miejsce

Nowinki technologiczne w branży hotelarskiej

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2010-11-22 15:51

Niedawne targi Invest-Hotel dobitnie pokazały, że w dzisiejszym hotelarstwie chodzi o coś więcej niż tylko czystą pościel i wygodne łóżko. Równie ważne dla gości są walory architektoniczne, aranżacja wnętrz, a także dostęp do technologii.

Hotel Sobieski w Warszawie. GNU Free Documentation License / Fot. Cezary P. http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Hotel_Bristol_w_Warszawie.JPGDla zagranicznego turysty meldującego się w polskim hotelu istotnych jest kilka aspektów. Najważniejszymi z nich wydają się być: fachowa obsługa, oferowane warunki pobytu, eleganckie gadżety i atrakcje umilające pobyt, a także dostęp do nowoczesnych technologii, w szczególności Internetu i urządzeń, które umożliwią podłączenie laptopa czy podładowanie telefonu niezależnie od rodzaju wtyczki. Preferencjom konsumenckim uważnie przyglądają się właściciele obiektów hotelowych. W końcu już niedługo staną w obliczu wielkiego testu sprawnościowego - czy będą gotowi na przyjęcie zagranicznych gości w związku z mistrzostwami Euro 2012?

W Polsce funkcjonuje ok. 1,6 tysięcy hoteli, a tych które zasługują na miarę pięciu gwiazdek jest około 40-tu. Chcąc zdobyć nowych gości, ale też utrzymać lojalność tych dotychczasowych, hotele muszą iść z duchem czasu i otwierać się na nowe inspiracje. Wymyślić coś nowego? To sztuka niełatwa. Dlatego na początek warto wsłuchać się w podstawowe potrzeby przeciętnego gościa z zagranicy. Gościa, który zawitał do naszego kraju z angielską komórką, włoską suszarką do włosów lub laptopem z chińską wtyczką. Kłopoty rozpoczynają się w momencie próby podłączenia któregoś z tych urządzeń do polskiego gniazdka. Bez odpowiedniej przejściówki niewiele się zdziała.

Dlaczego to takie ważne?

Ponieważ 60% zagranicznych turystów odwiedzających polskie hotele to goście biznesowi. Każdy z nich wyposażony jest w komputer typu laptop, telefon komórkowy, maszynkę do golenia i inne urządzenia, które do sprawnego funkcjonowania wymagają podłączenia do prądu. Stąd coraz popularniejszym standardem hotelowym jest możliwość zakupienia lub wypożyczenia tzw. adapterów do prądu.

Z tego typu rozwiązań korzysta się m.in. w warszawskim hotelu Jan III Sobieski. Jak tłumaczy Albert Skibiński, kierownik działu techniki i zaopatrzenia: - Miesięcznie przyjmujemy do 10 tysięcy gości, z czego 50% z nich to turyści zagraniczni m.in. z USA, Kanady, Włoch, Wielkiej Brytanii czy Indii. Adaptery do prądu udostępniamy bezpłatnie i mimo że istnieje ryzyko iż nie wrócą do recepcji, uważamy to za dobrą inwestycję trafiającą w potrzeby klientów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.