Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

328 miejsce

Nowo wybrana członkini kierownictwa FIFA: "Możemy zrobić więcej niż ONZ. Futbol ma wielką moc" (wideo)

- Mistrzostw Świata nie powinny organizować państwa, w których nie przestrzega się podstawowych praw - twierdzi Evelina Christillin, wybrana we wrześniu członkini kierownictwa FIFA.

 / Fot. press focus/x-newsNa wrześniowym kongresie w Atenach Evelina Christillin została wybrana do Rady Międzynarodowej Federacji Piłki Nożnej. Członkini ścisłego kierownictwa FIFA zapewniła, że - wbrew niektórym komentarzom - nie zamierza być tam kwiatkiem do kożucha i natychmiast wzięła się za pracę. Włoszka chce skupić się przede wszystkim na kwestiach równouprawnienia kobiet w futbolu oraz szeroko rozumianych prawach człowieka.

- Mistrzostw świata nie powinny organizować państwa, w których nie przestrzega się podstawowych praw. Ludzie nie powinni ginąć przy budowie stadionów. Nie zmienimy tego, co już się stało, ale w przyszłości FIFA musi zrozumieć, jak wielka ciąży na niej odpowiedzialność. W wielu aspektach możemy zrobić więcej niż Organizacja Narodów Zjednoczonych. Futbol ma wielką moc - przyznała w rozmowie z dziennikiem "Aftonbladet".

Press Focus/x-news

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.