Facebook Google+ Twitter

Nowo wybrany prezydent Olsztyna zaczyna urzędowanie

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-03-09 07:39

Piotr Grzymowicz, nowo wybrany prezydent Olsztyna obejmie dziś swój urząd. Podczas rady miasta złoży ślubowanie i rozpocznie urzędowanie wraz ze swoimi zastępcami. Pierwszym wiceprezydentem będzie Jerzy Szmit, szef olsztyńskiego okręgu Prawa i Sprawiedliwości, a drugim zostanie Halina Zaborowska-Boruch.

Piotr Grzymowicz zaproponował współpracę wszystkim klubom znajdującym się w radzie miejskiej. Propozycję przyjęło tylko PiS. Platforma Obywatelska zapowiedziała przejście do opozycji, a Klub Radnych Ponad Podziałami nie był zainteresowany stanowiskiem wiceprezydenta, ale zapowiedział współpracę z nowym prezydentem Olsztyna.

Przez ostatnie 3 miesiące miastem zarządzał komisarz, bo w listopadowym referendum olsztynianie odwołali Czesława Jerzego Małkowskiego, któremu białostocka prokuratura zarzuca molestowanie urzędniczek i gwałt jeden z nich. W przedterminowych wyborach prezydenta Olsztyna Piotr Grzymowicz - kandydat PSL - pokonał w drugiej turze głosowania Krzysztofa Krukowskiego z Platformy Obywatelskiej.

Jerzy Szmit, wiceprezydent, będzie zajmował się w ratuszu sprawami społecznymi, sportem i turystyką. Drugim wiceprezydentem ma być Halina Zaborowska-Boruch, która będzie odpowiedzialna za inwestycje i gospodarkę komunalną w mieście.
JS

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.