Facebook Google+ Twitter

Nowoczesna biblioteka w Jaworznie już otwarta!

Po latach oczekiwań Jaworzno doczekało się biblioteki z prawdziwego zdarzenia - dzisiaj zostanie otwarta dla mieszkańców nowa Centrala Miejskiej Biblioteki Publicznej. Od godz. 9 każdy może zwiedzić wszystkie zakamarki nowego gmachu

Regały już uginają się pod ciężarem książek / Fot. Marek IwaniszynOficjalne otwarcie biblioteki odbyło się wczoraj. Uczestniczyli w nim przedstawiciele magistratu, biblioteki i zaproszeni goście.
- Mieszkańcy Jaworzna zasługują na nowoczesną bibliotekę. Wiem, że będą z niej dumni - mówił podczas otwarcia Paweł Silbert, prezydent Jaworzna. - Nowa biblioteka nie będzie tylko tradycyjną wypożyczalnią książek, ale również, a może przede wszystkim, centrum multimedialnym i konferencyjnym miasta, miejscem, w którym tętnić będzie życie kulturalne - zapewniał.

Nowa biblioteka w Jaworznie. / Fot. Marek IwaniszynDzisiaj biblioteka otworzy swoje drzwi dla mieszkańców miasta. Od godziny 9, każdy może zwiedzić bibliotekę. Dla najmłodszych przewidziano szereg atrakcji. Co godzinę odbywać będą się konkursy, łamigłówki, gry i zabawy. W każdym z nich zwycięzcy mogą liczyć na drobne upominki. Po bibliotece spacerować będą również postacie ze znanych bajek. O godzinie 13 w sali audiowizualnej odbędzie się autorskie spotkanie ze znaną dziecięcą pisarką Wolettą Piasecką.

Podaruj książkę

Czytelnia nowej biblioteki. / Fot. Marek IwaniszynPlakat promujący akcję w bibliotece.  / Fot. materiały prasoweZazwyczaj jest tak, że to my - czytelnicy, wynosimy książki z biblioteki. Dzisiaj, w ten szczególny dla jaworznickich czytelników dzień role się odwróciły - to miłośnicy literatury przynoszą swoje książki do biblioteki. A wszystko dzięki akcji zorganizowanej przez Urząd Miejski i Miejską Bibliotekę Publiczną. Każda dzisiaj podarowana bibliotece książka zostanie podbita specjalną pieczęcią z napisem: "Podarowane w dniu otwarcia" wraz z wpisem z imieniem i nazwiskiem darczyńcy.
- Każdy z nas będzie mógł mieć swoją pozycję książkową wśród zbiorów bibliotecznych - mówił prezydent Silbert, który zachęcał do udziału w akcji.

Więcej na temat nowej biblioteki i czytelnictwa w Jaworznie:
Dlaczego w Jaworznie zbudowano nową bibliotekę?
Fotogaleria: Wiadomości24.pl w nowym centrum kulturalnym Jaworzna!
Nowoczesna elektroniczna biblioteka powstała w Jaworznie
Jaworznianie czytają aż miło

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (9):

Sortuj komentarze:

:)))

no dobrze;]
niech wam będzie:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Oj Klaro, Klaro - widze warszawska wielkość przez Ciebie przemawia. Jakbyś poczytała te teksty o bibliotece to byś wiedziała, że nie chodzi o jakąś tam bibliotekę, tylko o nowoczesne centrum kulturalne, które niczym nie odbiega od standardów światowych! Więc to już jest jeden z wystarczających powodów do tego by o tym napisać. Bo mało które miasto może sie takową biblioteką poszczycić.
Drugi powód - proszę bardzo - nie chodzi o jakąś tam mieścine tylko o Jaworzno. Rozumiem, że dla kogoś kto siedzi w Warszawie wydaje się, że poza nią innych miast w Polsce nie ma. Ale to błędne rozumienie. Otóż są - a Jaworzno to jedno z większych miast w kraju - odsyłam na lekcje geografii ;]
No a po trzecie to portal obywatelski, w którym każdy pisze o tym co się wkoło niego dzieje - a nie jakiś kurier warszawski...
Miłego dnia! I zapraszam do mojej "mieściny"... ;]

Komentarz został ukrytyrozwiń

Widzisz, Klaro, są osoby, które uważają, że otwarcie biblioteki w Jaworznie to wydarzenie dużo ciekawsze niż jakieś taśmy. Bo problemy i radości mają także mieszkańcy wsi, miasteczek i niewielkich miast. Bywa. że można się od nich dużo nauczyć. :-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

zawsze wzrusza mnie ten temat, tego rodzaju temat w ogóle na stronie głównej portalu dziennikarskiego;>

ja rozumiem, że nie każdy ma dostęp do taśm Renaty Beger i nie maokazji zrobic sensacji przedwyborczej, ale naprawdę, co jest interesującego w tym, że w jakiejś mieścince otwiera sie biblioteka?

Komentarz został ukrytyrozwiń

+ ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

super :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

;-)+

Komentarz został ukrytyrozwiń

(+) Też będziemy mieli nową bibliotekę, podsunę u nas pomysł z akcją "Podarowane w dniu otwarcia", bo fajny. :-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Plus za konsekwencję i lokalność

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.