Facebook Google+ Twitter

Nowoczesna charytatywność

Czy skok ze spadochronu lub wyprawa rowerowa do Aten kojarzy się z charytatywnością? Raczej nie, ale nowy serwis www.domore.pl chce pokazać, że jest to możliwe, a każdy z nas może pomagać innym przy okazji robienia tego, co naprawdę lubi.

Domore.pl jest platformą internetową łączącą w jednym miejscu i czasie darczyńców oraz beneficjentów. Dzięki serwisowi organizacje charytatywne mogą w łatwy, profesjonalny i jednocześnie w pełni transparentny sposób pozyskiwać realnie więcej środków na realizację swoich celów.

Za pośrednictwem Do!More kreowana i promowana jest nowoczesna charytatywność, czyli nowy obraz dobroczynności - bez łez, bez poczucia winy, za to z ogromną pasją i zaangażowaniem. W tym przypadku motorem działań jest energia, chęć pomagania innym, a nie litość. To po prostu działanie z pomysłem w oparciu o idee i narzędzia, których nikt wcześniej w Polsce nie wykorzystał w kontekście charytatywności.

Charytatywność w sieci

Ta nietypowa forma charytatywności wykorzystuje potencjał internetu, a ten - jak powszechnie wiadomo - daje możliwość szybszego zbierania środków, docierania do zupełnie nowych grup darczyńców, łatwiejszego zaangażowania znajomych itp. Jak mówią twórcy serwisu, w ramach nowoczesnej charytatywności wszystko dzieje się transparentnie i profesjonalnie. Prowadzona jest ciągła kontrola procesu przekazywania pieniędzy, wszystkie transakcje są przejrzyste i klarowne. Ponadto portal udostępnia swoim użytkownikom nowoczesne aplikacje internetowe pomocne w kontrolowaniu procesu pozyskiwania funduszy, a także narzędzia do foundraisingu online wykorzystywane w celach pozyskania zupełnie nowej grupy darczyńców. Jest to niezwykle ważne, ponieważ w Polsce wielu organizacji charytatywnych nie stać na inwestowanie w technologie internetowe oraz promocję i marketing, a - jak udowadniają wyniki badań zrealizowanych w Wielkiej Brytanii - dzięki zbieraniu funduszy online, poprzez inicjatywy takie jak Do!More, organizacje mogą zdobyć do 30 proc. środków więcej!

Nasza misja

Celem funkcjonowania serwisu jest skuteczne i nowoczesne działanie na rzecz rozwoju charytatywności w Polsce. Zespół domore.pl pragnie zmian obecnego, przygnębiającego wizerunku dobroczynności na rzecz zaangażowania, młodości i energii. Dąży do tego, by dobroczynność działa się niejako „przy okazji”' rzeczy ważnych albo nieistotnych, śmiesznych, zwariowanych. Ta forma charytatywności możliwa jest poprzez zakładanie tzw. „stron okazji” powstających z różnych powodów m.in. urodzin, ślubów, parapetówek, przygotowań do udziału w maratonach czy rzucania palenia. Każdy może stworzyć własną okazję i dzięki niej wspierać wybrany cel. Jedni pomagają chorym dzieciom, drudzy zagrożonym gatunkom zwierząt, a inni zbierają datki na obsługę bezpłatnego Telefonu Zaufania dla Dzieci i Młodzieży. Podstawą jest dobre nagłośnienie akcji. Trzeba włączyć w zabawę swoich najbliższych: rodzinę, przyjaciół, znajomych, sąsiadów. Twórcy dserwisu chcą do niej zachęcić właśnie te osoby, które dotychczas nie wspierały celów dobroczynnych.

Osobom zaangażowanym w pomaganie serwis oferuje narzędzia umożliwiające skuteczniejsze i bardziej zróżnicowane inicjatywy, natomiast organizacjom charytatywnym daje szansę dodatkowej promocji, dotarcia do aktywnych darczyńców i zbierania zdecydowanie większych kwot niż mogłyby to sobie wyobrazić.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.