Facebook Google+ Twitter

Nowoczesna klinika ginekologiczno-położnicza startuje w Rzeszowie

W Rzeszowie powstała nowoczesna klinika ginekologiczno-położnicza. Pierwsze pacjentki będą mogły korzystać z jej usług już od stycznia.

Centrum Pro Familia / Fot. Aneta Dyka-Urbańska/polskapressePrzytulny, komfortowy i bezpieczny, ale przede wszystkim przyjaźnie nastawiony do swoich pacjentek, którymi zajmą się najlepsi specjaliści. Taki będzie nowy, prywatny szpital specjalistyczny Pro Familia w Rzeszowie. Klinika rozpoczyna swoją działalność w styczniu 2011 roku. Wreszcie w rzeczywistości spełnią się słowa kampanii "Rodzić po ludzku".

W klinice będzie istnieć pięć oddziałów: ginekologii, położnictwa, neonatologii, urologii i chirurgii oraz pracownia diagnostyki obrazowej i zespół poradni specjalistycznych.
Trakt porodowy tworzą trzy sale porodowe, w tym jedna z nich przystosowana do rodzenia w wodzie, a także dwie sale przeznaczone dla oczekujących na poród kobiet i sala do cięć cesarskich.

Lokalizacja wszystkich pomieszczeń zapewniać będzie przyszłym mamom intymną i bezpieczną atmosferę. Pacjentki same będą mogły decydować o najwygodniejszej dla nich pozycji porodowej. Przez całą dobę nad rodzącymi kobietami czuwać będzie czterech lekarzy. Ponadto, każda pacjentka będzie mogła liczyć na indywidualną opiekę położnej oraz znieczulenie.

Pro Familia / Fot. Aneta Dyka-Urbańska/polskapresseSale poporodowe będą 1-, 2- i 3-osobowe i klimatyzowane, z oddzielnymi węzłami sanitarnymi (w I etapie 25 łóżek położniczych i 25 ginekologicznych) będą stale monitorowane. Trzy sale operacyjne, którymi będzie dysponować nowa rzeszowska klinika, wyposażone będą według najnowszych standardów. Natomiast nadmuch sterylnego powietrza zapewniać będą specjalne sufity. Drzwi będą otwierane bezdotykowo.

W pracowni USG wykonywane będą badania prenatalne, których do tej pory nie robiono na Podkarpaciu.

Z kolei oddział neonatologii wyposażony jest w siedem stanowisk intensywnego nadzoru noworodka, przez co może zabezpieczać potrzeby własne oraz ewentualne przyjęcia małych pacjentów z zewnątrz. Cieplarki, inkubatory i respiratory zakupione przez klinikę są najwyższej klasy. Urządzenia te zapewniają nieinwazyjną wentylację, bezpieczną tlenoterapię i przezskórne monitorowanie wszystkich parametrów życia.

Rzeszowski szpital zakupił też najnowocześniejszą w Polsce karetkę neonatologiczną, która jest wyposażona w sprzęt medyczny najwyższej klasy: japoński inkubator najnowszej generacji, respirator, pompy infuzyjne do podawania leków, defibrylator. Dzięki temu możliwy będzie transport dzieci nawet w bardzo ciężkim stanie.
Ambulans został wyprodukowany na indywidualne zamówienie i kosztował ponad 700 tys. zł.

łazienki w nowym centrum / Fot. Aneta Dyka-Urbańska/polskapresseW jednym z wywiadów dr n. med. Jarosław Janeczko, ordynator oddziału neonatologicznego
powiedział: "Otwarcie tego szpitala pozwoli mi na dogonienie wreszcie ideału, do jakiego dążyłem przez 30 lat mojej pracy zawodowej."

Rzeszowska Pro Familia stara się o kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia, jednak nie wykluczone, że jeśli porody będą refundowane, to pacjentki będą musiały do nich dopłacić. Nieoficjalnie mówi się o kwocie około 1000zł.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Ewa CH.
  • Ewa CH.
  • 14.01.2011 16:02

ja urodzę normalnie ponieważ nie stać mnie na nic lepszego życie:(

Komentarz został ukrytyrozwiń
Gosia
  • Gosia
  • 28.12.2010 11:23

Ja również chciałabym tam właśnie urodzić, pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zetelny artykuł! Dobrze że "Pro Familia" nabiera wreszcie treści sprzyjających Kobietom! Pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń
Anna Sz.
  • Anna Sz.
  • 16.12.2010 22:14

Właśnie tam zamierzam urodzić moje dzieci !!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.