Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

30364 miejsce

Nowoczesna ochrona przeciwpowodziowa w regionie świętokrzyskim

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-05-06 14:43

Ponad milion złotych zostanie wydanych do 2015 roku na ochronę przeciwpowodziową w regionie świętokrzyskim. Mają być zbudowane i zmodernizowane wały i przepompownie, planuje się regulację rzek i uporządkowanie gospodarki wodno - ściekowej.

Pełnomocnik wojewody do spraw usuwania skutków klęsk żywiołowych Leszek Papaj przypomina jednak, że nawet największe nakłady finansowe nie zapewnią całkowitej ochrony przed powodzią.
Jan Winter z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji poinformował, że rząd w ramach projektu '' Ochrony Przeciwpowodziowej w dorzeczu górnej Wisły'' kładzie nacisk przede wszystkim na ograniczenie strat. Przedstawiciel MSWiA podkreślił, że tam, gdzie tylko będzie to możliwe, ewentualne rozmiary i skutki powodzi powinny być minimalizowane poprzez odpowiednie zagospodarowanie przestrzenne zagrożonych obszarów. Jan Winter zaznaczył, że ważna jest również akcja edukacyjna wśród mieszkanców żyjących nad Wisłą. Jak powiedział Polskiemu Radiu Kielce, chodzi o to, żeby mieszkańcy potrafili z rzeką współżyć.
Od 2001 roku na usuwanie skutków powodzi w regionie świętokrzyskim wydano 290 milionów złotych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.