Facebook Google+ Twitter

Nowoczesna - szalupą ratunkową dla Platformy "Obywatelskiej"!

Nowoczesna jest szalupą ratunkową dla tonącej Platformy Obywatelskiej w celu utrzymania władzy przez kompradorskie elity powiązane z interesami globalnego kapitału.

 / Fot. Leszek Szymański


Pozycja kompradorskich elit jest zależna wyłącznie od realizacji interesów globalnych koncernów w tym kraju. Po tym jak pojawiło się realne zagrożenie dojścia do władzy PIS oraz ugrupowania Kukiz15’, właściciele globalnego kapitału poczuli się zaniepokojeni o swoje korporacyjne interesy w Polsce, bo to oni są głównymi beneficjentami neoliberalnych reform, które wprowadził Balcerowicz, kosztem większości polskiego społeczeństwa.

Ugrupowanie Ryszarda Petru zwane- Nowoczesną jest w istocie programowo zbieżne z Platformą Obywatelską i realizuje dokładnie te neoliberalne punkty programu PO, która ta partia nie zrealizowała.

Nowoczesna Platforma jest partią stworzoną przez neoliberałów w odpowiedzi na zagrożenie wprowadzenia przez PIS podatku bankowego oraz podatku obrotowego, które w największym stopniu odczują zagraniczne banki oraz nie polskie sklepy, ale właśnie zagraniczne sieci handlowe

http://www.nettg.pl/news/130174/podatkiem-obrotowtym-w-hipermarkety

http://www.dziennikpolski24.pl/artykul/3912861,pis-i-kukiz-niech-wielkie-sieci-handlowe-i-banki-placa-wiecej-podatkow-a-mali-maja-lzej,id,t.html?cookie=1

Jak się okazuje przy wykazywanych obrotach rzędu około 130 mld złotych zagraniczne sieci handlowe w tym kraju płacą podatek CIT w wysokości jedynie 1 mld złotych. Taki symboliczny podatek nie stanowi nawet 1% uzyskiwanych przez nich dochodów. Co najgorsze i najbardziej niezrozumiałe budżet państwa dopłaca do działalności tych zagranicznych koncernów, kiedy te wykazują straty. I tak tylko w 2013 roku koncern handlowy Carefure otrzymał z budżetu państwa 13 milionów złotych.

http://wiadomoscihandlowe.pl/2013/09/sieci-handlowe-uciekaja-fiskusowi/

http://finanse.wp.pl/kat,1033759,title,Wielkie-obroty-sieci-handlowych-a-podatek-0-zl,wid,15882971,wiadomosc.html?ticaid=115b87

Ryszard Petru – założyciel "Nowoczesnej" nie wyskoczył jednak z kapelusza. Jest to uczeń i człowiek Balcerowicza, który ukończył SGH w Warszawie. Praktyka pokazuje, że to właśnie ta uczelnia jest wylęgarnią neoliberalnych ekspertów, mających w tym kraju od wielu lat - najwięcej do powiedzenia.

Po ukończeniu tej uczelni z rekomendacji Leszka Balcerowicza, Petru znalazł szybko pracę w fundacji CASE, tej samej, w której pracowała żona Balcerowicza. Od 1995 roku był on asystentem a później też i doradcą Balcerowicza w czasie, gdy do władzy doszła Unia Wolności.

Po tym jak Ryszard Petru w latach 2001 – 2004 został w Banku Światowym ekonomistą do spraw Polski i Węgier na krajowym podwórku szybko stał się głównym analitykiem i ekonomistą w takich bankach jak: BRE Bank, BPH, PKO BP.

Od czasu kiedy został on przewodniczącym prestiżowego Towarzystwa Polskich Ekonomistów, stał się też ulubionym pupilem najbardziej wpływowych mediów w Polsce i jednym z najbardziej liczących się ekonomicznych komentatorów, zastępując na tym miejscu samego Balcerowicza.

Myślę, że pomysł powstania Nowoczesnej powstał w neoliberalnym środowisku stworzonej przez Balcerowicza fundacji – pod mylną nazwą „Forum Obywatelskiego Rozwoju”. Zagrożenie interesów oraz marginalizacja neoliberalnych elit w Polsce po możliwej wygranej PIS oraz innych ugrupowań anty- kompradorskich- sprawiły, że do wyborczej gry weszło ugrupowanie nowej Nowoczesnej Platformy. Nowoczesna to więc polityczna reprezentacja tego ugrupowania, której główną ukrytą twarzą pozostanie sam Balcerowicz.

http://polska.newsweek.pl/prof-leszek-balcerowicz-wroci-do-polityki-nowoczesna-pl,artykuly,361816,1.html

W zasadzie jedynym celem tego ugrupowania jest nie dopuszczenie do przejęcie władzy przez te partie, które chcą Polskę wyzwolić z neokolonialnej zależności nie tylko od Brukseli, ale też i zagranicznych koncernów z bankami na czele.

Nie ulega tutaj żadnej wątpliwości, że Ryszard Petru szermując hasłem zakończenia finansowania partii z budżetu państwa próbuje przejąć wyborców partii Kukiza. Robi to tylko, dlatego, że Kukiz również chce zmusić zagraniczne koncerny i banki do płacenia podatków w Polsce.

Oznacza to, że w nowym parlamencie ugrupowanie Kukiz 15’ może być sojusznikiem PIS w opodatkowaniu zagranicznego kapitału w tym kraju, co oznaczają, że korporacyjni- zagraniczni sponsorzy Forum Obywatelskiego Rozwoju oraz Nowoczesnej Platformy będą wreszcie zmuszeni do płacenia uczciwych podatków, – czyli będą traktowani tak samo jak pozostali podatnicy.

To właśnie stąd bierze się ten antyspołeczny, neoliberalny program stosowany zarówno przez Platformę Obywatelską jak i Nowoczesną Platformę.

http://www.for.org.pl/pl

Motywacje Kukiza jak i Ryszarda Petru w kwestii pozbawienia partii politycznych finansowania z budżetu państwa są zupełnie odmienne. Kukiz chce pozbawić partie polityczne budżetowego finansowania, aby pozostawić samym wyborcom możliwość finansowania swojego kandydata.

Nowoczesna Platforma nie musi otrzymywać pieniędzy z budżetu, gdyż ze względu na swój program może liczyć na wsparcie zamożnych wyborców oraz globalnego kapitału, który obawia się utraty części zysków z powodu wprowadzenia podatku bankowego oraz obrotowego. Z tego punktu widzenia lepiej jest zagranicznym koncernom wpłacić do przykładu 300 milionów na rzecz sponsorowanej partii, aniżeli, co najmniej kilka lub kilkanaście miliardów złotych do budżetu państwa.

W moim przekonaniu wyborcy PO w większości przepłynęli do Nowoczesnej Platformy, która w przyszłym parlamencie będzie naturalnym koalicjantem Platformy Obywatelskiej.

Co warto wiedzieć, największym wrogiem dla polskiego górnictwa jest właśnie Nowoczesna Platforma. Partia Ryszarda Petru nie tylko opowiada się za całkowitą prywatyzacją polskiego górnictwa, ale też i stara się ukazać górników, jako najbardziej uprzywilejowaną grupę zawodową w kraju, co jest kompletną bzdurą. Zdaniem Nowoczesnej budżet państwa do nierentownego górnictwa dopłaca z kieszeni podatników 5,5 mld złotych.

Warto, więc zobaczyć, dlaczego to górnictwo po wprowadzeniu pakietu klimatycznego stało się nie tylko w Polsce, ale też i na całym świecie tak bardzo nierentowne i kto na tym najwięcej zarabia!

http://www.wiadomosci24.pl/artykul/pakiet_klimatycznego_biznesu_324811.html

Z danych, co ciekawe nie partii opozycyjnych a Komisji Europejskiej wynika, że zagraniczni „ inwestorzy”, – czyli inaczej zagraniczne koncerny okradły Polskę na sumę – uwaga 46 mld złotych., które nie wpłynęły do budżetu państwa. Oznacza to tylko jedno, że najbardziej uprzywilejowaną grupą w tym kraju nie są wcale górnicy, ale właśnie zagraniczni „inwestorzy”. I to oni a nie górnicy stanowią główny problem rosnącego zadłużenia tego kraju i przerzucania obciążeń podatkowych i szukania oszczędności po stronie zwykłych podatników oraz polskich obywateli.

http://www.wprost.pl/ar/512390/Korporacje-unikaja-placenia-podatkow-w-Polsce-Straty-wynosza-45-mld-zl/

http://wpolityce.pl/gospodarka/267203-korporacje-naciagnely-polske-na-46-mld-zl-naleznych-podatkow-zuber-odpuszczenie-zagranicznym-koncernom-jest-smutne

Nowoczesna Platforma w swoim programie używa 2 chwytnych haseł: likwidacji finansowania z budżetu partii politycznych oraz likwidacji finansowania nierentownego górnictwa poprzez jego prywatyzację.

Jednak w przypadku górnictwa warto zobaczyć czarno na białym - kto tutaj, do kogo dopłaca!

http://nowyobywatel.pl/2014/06/05/kto-do-kogo-doplaca/

W przypadku zagranicznych banków mamy całkowicie odwrotną sytuację. Kiedy w 2014 roku górnictwo w czasie dekoniunktury zapłaciło podatki w łącznej wysokości 7 mld złotych, to banki w tym samym roku zapłaciły podatek w wysokości jedynie 4 mld zł wykazując przy tym ponad 16 mld zysku netto. To kolejny przykład na to, kto, do kogo dopłaca i kto w tym kraju jest najbardziej uprzywilejowany!!!

Wyborcy, więc powinni postawić sobie zasadnicze pytanie, – dlaczego założyciel Nowoczesnej tych oczywisty faktów nie dostrzega i kogo tym samym tak naprawdę on i jego partia reprezentuje?

I na koniec sporo zamieszania wywołało podpisanie przez prezydenta Andrzeja Dudy ustawy antysmogowej. Dla wielu oznacza to uderzenie w polskie górnictwo. Ten fakt został oczywiście wykorzystany przez przeciwników PIS. Oczywiście na ich czele stoją Ci, którzy najwięcej stracą na wprowadzeniu podatku bankowego – dotyczy to, więc sektora finansowego. Ustawa antysmogowa stała się świetną okazją do zniechęcenia rodzin górniczych do głosowania na tą partię. Ten artykuł jest tego doskonałym przykładem.

http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/ustawa-antysmogowa-podpisana-przez,229,0,1921509.html

Dlatego też tym bardziej warto przeczytać, co tak naprawdę zawiera ustawa antysmogowa!

Ustawa antysmogowa daje samorządom możliwość zakazania stosowania najbardziej trujących urządzeń grzewczych oraz używanego tam paliwa. Tak samo mogą to być różnego rodzaju śmieci jak i kiepskiej jakości węgiel.

http://www.gazetakrakowska.pl/artykul/8970555,oficjalnie-ustawa-antysmogowa-podpisana,id,t.html?cookie=1

Ustawa ta nie precyzuje, więc, że chodzi tutaj o węgiel a zwłaszcza polski węgiel, bo ten wiadomo jest lepszej, jakości, niż węgiel rosyjski. Wbrew temu, więc co sądzą przeciwnicy, ta ustawa nie tyle może uderzyć w polskie górnictwo, co może przyczynić się do promowania polskiego węgla i blokowania węgla rosyjskiego.

Zdaniem Krzysztofa Czerskiego – ministra z Kancelarii Prezydenta – ustawa ta ma zachęcić samorządy do inwestowania w ciepłownictwo komunalne a nie wprowadzenie zakazu ogrzewania węglem.

http://fakty.interia.pl/polska/news-ustawa-antysmogowa-prezydent-wbrew-pis,nId,1899979#commentsZoneList

Co warto podkreślić ustawa ta nie tylko mówi możliwości wprowadzenia zakazu stosowania najbardziej trujących urządzeń grzewczych i paliw, ale także ograniczenia spalin samochodowych, o czym niemal w ogóle nie mówią w mediach a co w opinii wielu czytelników może być główną przyczyną powstawania smogu na terenie Krakowa.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (11):

Sortuj komentarze:

Dzisiaj po 20 kanałach telewizyjnych debaty politykow partii zaangazowanych w wyborach 25 X w Polsce

Komentarz został ukrytyrozwiń

Cytat z powyższego artykułu "Kiedy w 2014 roku górnictwo (polskie) w czasie dekoniunktury zapłaciło podatki w łącznej wysokości 7 mld złotych, to banki w tym samym roku zapłaciły podatek w wysokości jedynie 4 mld zł wykazując przy tym ponad 16 mld zysku netto."

Czytaj wiecej: link

Komentarz został ukrytyrozwiń

Warto przeczytać http://wpolityce.pl/polityka/268605-pis-z-samodzielna-wiekszoscia-po-goni-ale-traci-sporo-zobacz-najnowszy-sondaz

Komentarz został ukrytyrozwiń

TVP Info poświęca Kopacz 80 procent czasu antenowego, mniej niz 20 Beacie Szydło. Zamykam ten propagandowy kanał!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Szydło i Kopacz podrózują non stop kolejami i rozmawiają ze społeczeństqem za pośrednictwem mediów? Taki obrazek z TVP Info. Dziekuję za uwage kończę sondę w medium publicznym

Komentarz został ukrytyrozwiń

TVP Info: Jarosław Kaczyński stawia alternatywę "Stabilne rządy PiS i dobra współpraca z prezydentem albo chaos rządów koalicji antypisowskiej".

Komentarz został ukrytyrozwiń

TVP Info pokazuje własnie Premier Ewę Kopacz niczym Edwarda Gierka z gospodarską wizytą w kraju. "Propaganda sukcesu" redivivus? I czy tak samo się skończy?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Beata Szydło w tej chwili jest na żywo w TVP Info i broni polskiego górnictwa przed brakiem zainteresowania jego promocją na świecie przez obecny rząd

Komentarz został ukrytyrozwiń

Będzie więcej niż 30 000 bezdomnych w Polsce pod rządami Npwoczesnej? Ilu wśród nich bedzie bezrobotnych górników?

Komentarz został ukrytyrozwiń

TVP Info dzisiaj o godz. 6.45: "Noclegownie mogą udzielić gościny 30 tys. osób bo tylu jest w Polsce bezdomnych. Ich liczba jednak w najbliższych latach będzie rosnąć ponieważ weszły ustawy umozliwiające łatwiejszą eksmisję na bruk".
Zadziwia mnie przekonanie że nowy Sejm RP i Samorządy dalej będą szły taką własnie drogą, że utrzyma sie dotychczasowe status quo rządzących w Polsce.
Może wystaczy ten cytat aby mieć jasność z jakich powodow są przesłanki szykującej się wielkiej zmiany? Także dla bogacących się banków?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.