Facebook Google+ Twitter

Nowoczesne centrum Wołomina wizytówką miasta

W Wołominie widać duże zmiany - więcej skrzyżowań ze światłami, nowe place zabaw, parki. A w tym miesiącu rozpoczęły się prace nad rozbudową Placu 3 Maja.

Projekt odnowionego Placu 3-go Maja w WołominieTen plac ma stać się wizytówką miasta. Projekt odnowionego placu jest podzielony na cztery części: pierwsza będzie przeznaczona na imprezy plenerowe. Mają tam być fontanny oświetlone lampami, wmontowanymi w żółtobeżowe, betonowe płyty nawierzchni. W tej części placu stoi także pomnik Jana Pawła II.

Druga część, gdzie stoi pomnik Bohaterów Ziemi Wołomińskiej, to miejsce na wystawy plenerowe. Jej nawierzchnia to kostka w kolorze szarym. Staną tam kwietniki z gęstymi roślinami, zastępującymi trawnik.

Trzecia część (od ul. Daszyńskiego) to miejsce wokół drzew z ławkami służącymi osobom, chcącym odpocząć. Jej nawierzchnia to kostka betonowa w kolorze piaskowca. Wokół drzew znajdą się kwietniki z roślinami.

Ostatnia część placu (od ul. Kościelnej) przeznaczona będzie dla kawiarenek i ogródków restauracyjnych. Jej nawierzchnia będzie ciemniejsza, żółtoszare. Wokół drzew powstaną kwietniki. W nocy Plac 3-go Maja będzie pięknie oświetlony.

Przetarg na generalny remont placu wygrała firma Krol (wartość oferty wynosi ok. 3,3 mln zł.), umowa została podpisana 27 września. Prace mają zakończyć się już w maju przyszłego roku

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Aktualne informacje o placu 3 Maja w Wołominie - link

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.