Facebook Google+ Twitter

Nowoczesne rozwiązania medyczne na Przystanku Woodstock

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2010-07-30 19:12

Przystanek Woodstock to jeden z najpopularniejszych festiwali muzycznych w Polsce. Tak duża impreza wymaga odpowiednich środków bezpieczeństwa i zaplecza medycznego, w którym można szybko uzyskać pomoc.

Organizatorzy imprez masowych muszą być przygotowani na różne sytuacje. Jednak ich najważniejszym zadaniem jest zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom. Wymaga to zorganizowania nie tylko zaplecza medycznego, ale również wyposażenia go w nowoczesny sprzęt medyczny, jak na przykład defibrylatory LIFEPAK czy urządzenia do automatycznej
resuscytacji LUCAS.

W tym roku zabezpieczenia medycznego uczestników imprezy podejmie się Grupa Nowy Szpital, a przede wszystkim Nowy Szpital w Kostrzynie nad Odrą wspólnie z władzami miasta Kostrzyna nad Odrą oraz służbami i instytucjami współpracującymi.

„Jak co roku, nad bezpieczeństwem uczestników czuwać będą również zespoły ratownictwa wodnego wspólnie z ratownikami medycznymi” - mówi Małgorzata Kosiewicz, dyrektor kostrzyńskiego szpitala. „Na terenie miasta powstanie pięć punktów medycznych, a Izba Przyjęć kostrzyńskiego szpitala będzie pełnić w ciągu pięciu dni funkcję Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. Ponadto, w szpitalu oraz w dwóch karetkach, dzięki firmie Physio-Control, znajdować się będą urządzenia do mechanicznego masażu serca podczas reanimacji - LUCAS. Do pomocy przy zabezpieczeniu medycznym i wodnym zaprosiliśmy także zespoły medyczne z Koszalina, Międzyrzecza, Frankfurtu nad Odrą oraz Słubic.”

Organizatorom udało się zapewnić trzy urządzenia do mechanicznego masażu serca podczas reanimacji LUCAS. Będą z nich korzystać obecni na miejscu ratownicy. System LUCAS jest przeznaczony do dostarczania ucisków zgodnie z wytycznymi ERC (Europejska Rada Resuscytacji), które wykonuje niezawodnie: z odpowiednią siłą i częstością. Ponadto, system traktowany jest przez zespoły karetek ratunkowych jako „dodatkowa para rąk”, ponieważ pozwala on na pełną koncentrację na innych czynnościach związanych z ratowaniem pacjenta, jak podawanie leków czy defibrylacja.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.