Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

28467 miejsce

Nowoczesny kompleks w starej fabryce

Już za trzy lata na terenie przedwojennej fabryki Juliusza Albrechta i Józefa Gampe (późniejsze Zakłady Przemysłu Bawełnianego „Maltex", al. Politechniki 5) w Łodzi powstanie nowoczesne centrum biznesowo-handlowo-rozrywkowe.

 / Fot. Champan Taylor, materiały promocyjneW najbliższy piątek, 27 czerwca, zacznie się rozbiórka pofabrycznego budynku, który będzie zrewitalizowany, jego pierwotny kształt zostanie zachowany.

Znajdą się w nim m.in. 8-kondygnacyjny hotel (około 9 tys. m kw. powierzchni), luksusowy biurowiec klasy A (20 tys. m kw.), galeria handlowa z supermarketem i butikami, 15 sal kinowych, food court, liczne restauracje, bary i kawiarenki. Do użytku zostanie oddane całoroczne lodowisko, kryty basen, klub fitness, SPA, boisko do squasha oraz parkingi – podziemny i naziemny – łącznie na 2732 samochody.

Plac wejściowy, od strony al. Politechniki, ozdobi stała wystawa dzieł sztuki artystów polskich i zagranicznych, / Fot. Champan Taylor, materiały promocyjne prezentująca też dorobek łódzkich szkół artystycznych. Powstanie również ścieżka edukacyjna z interaktywną ekspozycją. Pasaże staną się miejscem czasowych wystaw, prezentacji i występów.

Inwestycja zajmie ponad 3-hektarowy teren między al. Politechniki i ul. Rembielińskiego, kampusem Politechniki Łódzkiej i nowoczesnymi budynkami mieszkalnymi, które powstaną w sąsiedztwie.

„Sercem" całości stanie się budynek fabryki z początku XX wieku, która ma utrzymać swój niepowtarzalny charakter. Wykonawcy odtworzą elementy architektoniczne, m.in. gzymsy i wieżyczki usunięte w czasach PRL. Podczas rozbiórki będą zachowane m.in. okna, drzwi, żeliwne płyty podłogowe, słupy podtrzymujące stropy i suwnica. Cegłę do odbudowy wypali podłódzka cegielnia, zgodnie z pierwotnymi rozmiarami i w oryginalnej technologii. Autorem koncepcji architektonicznej jest warszawska firma Champan Taylor, a inwestorem spółka Fabryka Biznesu.

 / Fot. Champan Taylor, materiały promocyjne- Kompleks będzie usytuowany w bardzo dogodnym miejscu - podkreśla Krzysztof Apostolidis, prezes Fabryki Biznesu. - Zaledwie 500 metrów dzieli ten teren od ulicy Piotrkowskiej, blisko stąd do przystanków tramwajowych i autobusowych, nie mówiąc już o dobrym połączeniu z drogą krajową nr 1. O przysłowiowy rzut beretem są Park Miejski, kampus Politechniki Łódzkiej, czy wreszcie hale Międzynarodowych Targów Łódzkich i sportowa - dodaje Apostolidis.

Rozbiórka pofabrycznego budynku potrwa do końca sierpnia, budowa zacznie się w drugiej połowie przyszłego roku, a kompleks zostanie oddany do użytku w 2011 roku.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

(+) za info.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.