Facebook Google+ Twitter

Nowoczesny mammonograf w olsztyńskim szpitalu wojewódzkim

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-05-05 13:29

W Dziale Radiodiagnostyki Obrazowej Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Olsztynie został uruchomiony nowy aparat mammograficzny - Mammomat 3000 Nova.

Dzięki nowej aparaturze pacjentki będą mogły być poddane kompleksowej diagnostyce piersi - począwszy od badań profilaktycznych do dalszej diagnostyki zmian już rozpoznanych. Chodzi między innymi o biopsje gruboigłowe i stereotaktyczne.
Konstrukcja nowego mammografu umożliwia szybsze i sprawniejsze wykonywanie badań od strony technicznej. System automatycznej optymalizacji kompresji na podstawie indywidualnych cech piersi określa właściwą wartość siły kompresji, jaką należy zadziałać na pierś. Dzięki temu uzyskuje się optimum komfortu pacjentki i jakości obrazu. Badanie takim urządzeniem pozwala też na automatyczne dobranie optymalnej dla pacjentki dawki promieniowania.
Pracownia Mammografii Działu Radiodiagnostyki Obrazowej w szpitalu wojewódzkim w Olsztynie jest jedyną pracownią w województwie warmińsko-mazurskim, która wykonuje biopsje stereotaktyczne, które pozwalają na diagnozowanie zmian o wielkości 2- 3 mm.
Badania mammograficzne w zakładzie wykonywane są od 1996 roku.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.