Facebook Google+ Twitter

Nowoczesny marketing sieciowy (MLM) - biznes XXI wieku

Stwierdzenie, że dzisiaj można budować dochodowy biznes nie wychodząc z domu wydaje się śmieszne i mało wiarygodne. Jednak gdy przyswoimy sobie pewne fakty i zdobędziemy potrzebne informacje, staje się to całkiem realne.

Internet już dawno przestał być jedynie źródłem informacji. Dzisiaj jest on znakomitym narzędziem do prowadzenia biznesu, pozbawionym jakichkolwiek ograniczeń. Nie oznacza to jednak, że sukces może osiągnąć w nim każdy. Przede wszystkim trzeba się wyróżniać i być sobą. Śmieć informacyjny stał się na tyle męczący i irytujący, że coraz trudniej jest zdobyć zaufanie internautów. Jest jednak kilka zasad, których wprowadzenie w życie pozwoli Ci przestać być anonimowym i zacząć organizować wokół siebie ludzi.

Po pierwsze musisz dzielić się wiedzą.

To najlepsza strategia przynosząca wszystkim korzyści. Nieważne w jakiej branży czy niszy działasz i co chcesz komunikować innym ludziom. Ważne, żebyś był postrzegany jako ekspert, osoba, która wie o czym mówi. Na rynku jest wiele firm, których dystrybutorzy wychwalają swoje produkty, rewelacyjne możliwości, plan marketingowy itd. Nawet jeżeli dasz się przekonać
to uzyskany przez Ciebie entuzjazm szybko pęka jak bańka mydlana, gdyż spotykasz się z częstymi odmowami i niechęcią ze strony Twoich znajomych. To nie są solidne fundamenty
dla Twojego biznesu. Ważne jest to, żeby ludzie sami zaczęli organizować się wokół Twojej działalności. Będzie tak, gdy dostarczysz im wartościowej wiedzy, z której będą mogli skorzystać.

Po drugie przygotuj swój własny program szkoleniowy, w którym będziesz doradzał innym.

Musisz stać się osobą aktywną w internecie. Ważne, żebyś umiał zainteresować czymś swoich czytelników. Możesz pisać o ciekawych książkach, twoich pomysłach, rozwiązaniach itd. Nie bój się pisać. Musisz nawiązać dobre relacje z grupą subskrybentów, do której będziesz kierował swój przekaz.

Kolejnym punktem jest Twoja oferta.

Po zakończeniu kursu przygotuj interesującą ofertę albo nagraj film promujący kurs. Możesz wzorować się na innych ofertach. Na ich podstawie stwórz własną, zachęcającą do działania propozycję.

Dobry blog to Twoja najlepsza wizytówka.

Załóż go i wybierz dobrą nazwę. Musi być krótka i zachęcająca. Na blogu umieść formularz rejestracyjny do Twojego kursu. Ważne żebyś nie mówił bezpośrednio o Twojej firmie i produkcie. Najpierw musisz zyskać zaufanie. Musisz przekazać ludziom wiedzę. W internecie jest mnóstwo bezosobowo kierowanych ofert, które wogóle nikogo nie interesują. Wręcz nas irytują. Nie lubimy jeżeli coś próbuje nam się wciskać. Ludzie poszukują rozwiązań dla swoich problemów. Interesujące są dla nich ich własne sprawy. Szukają wsparcia. Ty możesz im to zaoferować. I to zupełnie szczerze. Bez żadnej fałszywej otoczki.

Aktywność górą.

Udzielaj się. Narzędzi masz mnóstwo. Przede wszystkim media społecznościowe i różnego rodzaju fora dyskusyjne. Bądź profesjonalny w tym co robisz. Przynajmniej dwa razy
w tygodniu wchodź na fora, udzielaj odpowiedzi, podawaj linki do artykułów, gdzie można znaleźć więcej informacji. Nie rozpoczynaj tematów, które mogą sugerować, że się promujesz. Ludzie to łatwo odkryją. Nie przekazuj niechcianych ofert biznesowych. Udzielaj wartościowych odpowiedzi a w stopce pozostaw link do swojego bloga albo strony.

W jaki sposób sponsorować?

Twoimi najlepszymi współpracownikami będą osoby, które rzeczywiście chcą z Tobą współpracować i zależy im na tym. Tak więc im więcej kroków wykona kandydat znajdujący się na Twojej liście, tym lepiej nadaje się na współpracownika. Pamiętaj, że trzeba będzie popracować by zobaczyć istotne dla Ciebie rezultaty. Pamiętaj jednak, że w internetowym MLM-ie jesteś wstanie osiągnąć to zdecydowanie szybciej niż w jakimkolwiek tradycyjnym biznesie.

Wykorzystaj to, że czasy się zmieniły. Skorzystaj z możliwości, których nie mięliśmy nigdy wcześniej. Przyłóż się, bądź systematyczny, pracuj krok po kroku, a efekty przyjdą na 100 %. Musisz tylko chcieć i działać.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Dziękuję :) 5*

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tak działam w ten sposób.Nie był bym wiarygodny, gdybym pisał rzeczy z kosmosu. Uważam, że taki sposób podejścia biznesowego jest bardzo przyszłościowy i zmieniający ugruntowane i stereotypowe zachowania. Wynika on bowiem z autentyczności i szacunku dla innych ludzi.

Bardzo dziękuję za komentarz i serdecznie pozdrawiam Pani Małgorzato.

Komentarz został ukrytyrozwiń

> Skorzystaj z możliwości, których nie mięliśmy nigdy wcześniej. Przyłóż się, bądź systematyczny, pracuj krok po kroku, a efekty przyjdą na 100 %. Musisz tylko chcieć i działać.

Czy Pan, p. Kamilu w ten sposób działa?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.