Facebook Google+ Twitter

Nowoczesny system pomoże piłkarzom Śląska Wrocław

Co łączy Manchester United, Real Madryt i Śląsk Wrocław? PROZONE3 czyli nowoczesny system zapisu i analizy danych meczowych. Wrocławski klub jako pierwszy w Polsce będzie korzystał z systemu na zasadach takich samych jak drużyny z najwyższej światowej półki.

Jakub Myszkorowski z firmy Prozone i Piotr Waśniewski, prezes Śląska Wrocław podpisali dziś trzyletnią umowę na mocy której na nowym wrocławskim stadionie będzie działał system PROZONE3 / Fot. Bartosz SenderekSystem dzięki ośmiu kamerom zamontowanym w rogach boiska będzie zbierał informacje o każdym, nawet najmniejszym ruchu piłkarzy. System ma odwzorowywać każde kopnięcie czy przemieszczenie się danego piłkarza po boisku. Rejestrowane będą m.in. szybkości z jakimi biegają piłkarze oraz dokładny dystans jaki w pokonują w trakcie meczu. Opracowane na postawie tego systemu analizy fizyczne, taktyczne i techniczne mają w znacznym stopniu pomóc podczas treningów.

System firmy Prozone Sports w Polsce używany jest już przez spółkę Ekstraklasa, jednak mecze polskiej ligi analizowane są wyłącznie poprzez aplikację Matchviwer, która dane przygotowuje w oparciu o zapis z kamer telewizyjnych. Kamery, które zostaną zainstalowane na nowym wrocławskim stadionie przy ul. Śląskiej pozwolą na znacznie bardziej szczegółowe analizowanie wydarzeń na boisku.

- Już na dzień dzisiejszy korzystamy z tego programu. Trener Łukasz Czajka w oparciu o ten system przygotowuje zarówno analizy gry naszego zespołu, jak i naszych przeciwników. Informacje te trenerzy wykorzystują podczas omawiania plusów i minusów gry w ostatnim meczu pod kątem przygotowania się do spotkania z kolejnym przeciwnikiem - mówił podczas czwartkowej konferencji Krzysztof Paluszek, dyrektor sportowy Śląska Wrocław.

- Dzisiejsze podpisanie umowy jest efektem tego, że we Wrocławiu bardzo dalekowzrocznie patrzy się na rozwój klubu. Dzięki takiej strategii miasta Wrocław i klubu znalazło się tutaj miejsce dla Prozone - mówił tuż przed podpisaniem kontraktu Jakub Myszkorowski z firmy Prozone Sport. - My nie chcemy być partnerem, który nie wycofa się po 3-4 latach, chcemy współpracować ze Śląskiem przez 10-20 lat nie jako firma, która tylko uzupełnia klub, ale jako partner - dodał Myszkorowski, który w gronie najnowszych partnerów swojej firmy wymienił m.in. Liverpool, Barcelonę, Everton czy ligę katarską.

Na pierwszą pełną analizę z wykorzystaniem systemu Prozone piłkarze i trenerzy Śląska Wrocław będą musieli poczekać do przyszłego sezonu, kiedy to klub przeniesie się ze stadionu przy Oporowskiej na nową arenę.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.