Facebook Google+ Twitter

Nowoczesny ZUS potrzebuje... 130 tys. dyskietek?

Zakład Ubezpieczeń Społecznych ogłosił właśnie przetarg na dostarczenie 130 tysięcy plastikowych dyskietek 3,5". W jednym ze sklepów internetowych średnia cena za 10 szt. dyskietek to 9,05 zł, więc rachunek ZUS-u opiewać będzie na astronomiczną kwotę 117 650 zł.

Dyskietka 3,5 cala /fot. Grzegorz Garczyński / Fot. Grzegorz GarczyńskiMimo ciągłej informatyzacji kolejnych urzędów państwowych ZUS nadal jest kilkanaście lat spóźniony. Internetowe portale aukcyjne są pełne rożnych nośników pamięci, które za dużo mniejsze pieniądze oferują lepszą ergonomię, wyższą jakość i przede wszystkim większą pojemność. Ceny twardych dysków o pojemności 200 gb kształtują się na poziomie 100 - 150 zł.

Niestety, powszechne dziś płyty CD/DVD czy pendrive'y są bezużyteczne dla pracowników ZUS-u, ponieważ jak powiedział dla portalu tvn24.pl Mikołaj Skorupski, rzecznik ZUS: - Dyskietki są nadal popularne wśród pracowników zakładu, ze względu na niskie koszty korzystania z tych nośników. Wyjaśnia, że "skopiowanie danych na dyskietkę jest dla wielu urzędników najprostszą metodą przeniesienia dokumentów między stacjami roboczymi, tym bardziej, że wiele z wykorzystywanych przez ZUS komputerów nie dysponuje nagrywarkami CD/DVD czy portami, do których można podłączyć pendrive'a".

Wynika z tego, że pieniądze podatników wydane na modernizację ZUS-u uwsteczniły instytucję. Jeżeli modernizacja Zakładu będzie nadal szła w tym kierunku trzeba będzie odkurzyć stare maszyny do pisania.

źródło: tvn24.pl


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

Znalazłem darmowy program do zmiany miejsca w którym jest klucz :-) Teletransmisja więc nie potrzeba już ani dyskietki ani pendiva. Polecam :-))) może przyda się także w ZUSie ;-) http://www.hcm.nazwa.pl/programs/

Komentarz został ukrytyrozwiń

No naprawdę nie wierze w to co tu jest napisane. Szok dyskietki teraz to nawet w komputerach nie dają stacji dyskietek.
A tak swoją drogą to co to za komputery co nie mają portu usb przecież Windows 95 miał już obsługę tego portu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tak a firmy typu Pro..costam dostają przetargi na informatyzację polskich kolosów. Wychodzi z tego to co wychodzi a pieniążki ze SP płyną nieprzerwanym strumieniem...

Komentarz został ukrytyrozwiń

A może ktoś ma magazyn 130 tysięcy dyskietek i chce się ich pozbyć? Czy nie wydaje się Wam to podejrzane?

Komentarz został ukrytyrozwiń

A mnie zatkało.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ja nie miałem dyskietki w ręku już parę lat. Zakup pamięci USB (pendrive) dla każdego pracownika byłby chyba tańszym i bardziej funkcjonalnym rozwiązaniem.
A jeszcze pytanie, skoro dyskietki w ZUSie służą do przenoszenia danych między stacjami roboczymi, nie można tych danych przesyłać przez sieć?
Dla autora PLUS za poruszenie tematu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.