Facebook Google+ Twitter

Nowodębscy uczniowie na Olimpiadzie DialNet Masters

Czterech uczniów z Zespołu Szkół nr 2 w Nowej Dębie: Damian Kiwak (kapitan), Łukasz Buras, Tomasz Szwarc, Krzysztof Konefał wraz z opiekunem – Marią Jachyrą - wyjedzie do Lublina na półfinały Ogólnopolskiej Olimpiady DialNet Masters.

Olimpiada, która dotyczy szeroko rozumianej wiedzy o internecie i technologiach teleinformatycznych łączy elementy naukowe, sportowe i rozrywkowe. - Uczeń ma okazję do wykazania się zdolnościami, odkrycia drzemiących w sobie możliwości, realizując swoją pasje - mówi jeden z organizatorów. To konkurs dla młodzieży szkolnej, organizowanym poprzez testy o-line oraz na żywo na etapie: szkolnym, okręgowym, wojewódzkim, a następnie w półfinałach i ogólnopolskim finale.

- Olimpiada DialNet Masters z konkursu o zasięgu dolnośląskim przeistoczyła się w wydarzenie o skali ogólnopolskiej – czytamy w materiałach promocyjnych Olimpiady wypowiedź Romualda Mendelaka, zastępcy dyrektora ds. komunikacji marketingowej Telefonii Dialog SA.

Jak czytamy na stronie operatorzy.pl informacje o rozpoczęciu konkursu trafiły już w lutym do ok. 14 tys. szkół. Do 13 marca zainteresowani nauczyciele przeprowadzili eliminacje w szkołach i wytypowali drużyny, które przeszły dalej do głównego turnieju (etapów okręgowych online).

Do 20 marca zgłosiło się 3956 drużyn z całej Polski, to o 1015 więcej niż w roku ubiegłym. W ZS2 w Nowej Dębie wyłoniono trzy drużyny z największą ilością punktów. Podczas kolejnych dwóch etapów testów online odpadły dwie drużyny. Tylko jedna z czasem 39 min. 17 sek. i wynikiem za cały test 17.05 pkt., przeszła do półfinałów. Drużyna pod nazwą "elitaa" uplasowała się na 4 na 8 miejsc na Podkarpaciu, które przeszły dalej. 24 kwietnia zmierzą się w Zespole Szkół Elektronicznych w Lublinie z innymi uczestnikami w tzw "Meczu Mastersów". Półfinały mają na celu wyłonienie 42 drużyn, (21 drużyn gimnazjalnych i 21 ze szkół ponadgimnazjalnych) z całej Polski.

5 czerwca 2009 r. we Wrocławiu w Hali IASE odbędzie się Mecz Mastersów - Wielki Finał. Nagrodą główną w olimpiadzie jest wspaniała podróż marzeń - wycieczka do Chin. Nie zabraknie także innych cennych nagród w postaci laptopów i iPodów. Tegoroczna edycja turnieju organizowana jest pod patronatem Urzędu Komunikacji Elektronicznej oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego - relacjonuje koordynator olimpiady. - Sponsorem nagrody głównej jest firma Sequence.

Patronat medialny nad olimpiadą objęły TVP1, Radio ESKA, Grupa Wydawnicza Polskapresse, Onet.pl, magazyn Komputer Świat oraz czasopisma młodzieżowe Cogito i Victor.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.