Facebook Google+ Twitter

Nowofundlandy na Dzień Dziecka

Przejażdżka na psie, łowienie sztucznych rybek oraz kolorowanie komiksów to niektóre z atrakcji, jakie czekały 1 czerwca na dzieci w łódzkim sklepie zoologicznym. Specjalnymi gośćmi były psy ze stowarzyszenia Terranova.

Jazda na nowofundlandzie. / Fot. Krzysztof OstanówkoTuż przy wejściu do hipermarketu, przy ulicy Piłsudskiego w Łodzi, usadowiły się wielkie czarne psiaki. Nikt nie potrafił przejść obok nich obojętnie. W pobliżu stał basen rozporowy, w którym można było łowić sztuczne rybki. Dla najmłodszych rozmieszczono stoliki i przygotowano przybory do rysowania.Łowienie rybek. / Fot. Krzysztof Ostanówko
Dzieci uczyły się w jaki sposób zachowywać się przy psach. Karmiły zwierzaki smakołykami. Same również dostały słodycze.

- To nie pierwsza impreza skierowana do dzieci, którą organizujemy - mówi Tomasz Zając, kierownik sklepu. - Ostatnio zorganizowaliśmy konkurs na urządzenie akwarium. Dzieci miały wybrać jakie rybki i roślinki mają się w nim znajdować oraz jakie powinno być tło akwarium. Później nasi klienci oddawali głosy na najładniejsze akwarium. Autor najładniejszej aranżacji dostał akwarium na własność. Nasz sklep jest przyjaźnie nastawiony do dzieci. Pozwalamy głaskać wszystkie zwierzęta: legwany, węże, papugi i koty.

Całus. / Fot. Krzysztof OstanówkoKlienci sklepu ZOO Natura mogli nie tylko miło spędzić czas ale także wspomóc przytulisko dla nowofundlandów. Wystarczyło zrobić zakupy i jedną rzecz (na przykład karmę) przekazać przytulisku, aby otrzymać 15 procent rabatu na swoje zakupy.

Nowofundlandy, które gościły na tym niezwykłym Dniu Dziecka, są związane ze stowarzyszeniem Terranova. Stowarzyszenie zajmuje się dogoterapią, rehabilitacją osób niepełnosprawnych, ochroną zdrowia i przyrody. Pomaga także w kształtowaniu właściwych wzorców zachowań wśród dzieci i młodzieży, szczególnie tych dotyczących często niebezpiecznych relacji człowieka z psem. Dzieci chętnie robiły sobie wspólne zdjęcia. / Fot. Krzysztof Ostanówko

Na co dzień wiele z tych psów pracuje w ratownictwie wodnym. Zajmują się głównie prewencją. W sezonie od maja do października we wszystkie weekendy patrolują Odrę we Wrocławiu, są podczas koncertów na wyspie Słodowej.
- Ludzie zazwyczaj reagują sympatycznie, czasami pies się przydaje, aby wygonić kąpiących się w niedozwolonych miejscach. Tylko wędkarze rzucają w nas butelkami, gdy przepływamy po spławikach zarzuconych w niedozwolonych miejscach. Na wędkarzy trzeba uważać - opowiada Magdalena Szewczyk-Dzido, zajmująca się szkoleniami.
Stowarzyszenie Terranova pod sklepem ZOO Natura. / Fot. Krzysztof Ostanówko
O tym, dlaczego Stowarzyszenie przyjechało do Łodzi, czym się zajmują, o szkoleniu i innych sprawach związanych z nowofundlandami rozmawiałem z Adrianem Baranowskim ze Stowarzyszenia Terranova. Posłuchaj naszej rozmowy.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

PLUS! dla autora i organizatorów tej akcji.
Kształtowanie dobrych wzorców w relacjach człowiek - zwierze, zasługuje na najwyższą pochwałę.

Komentarz został ukrytyrozwiń

przyjemne z pożytecznym
+ za relację

Komentarz został ukrytyrozwiń

Za relację. W domu czekamy na szczeniaczka, ciekawa jestem tej "dogoterapii" w naszej rodzinie :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.