Facebook Google+ Twitter

Nowogard. Złe oznakowanie obwodnicy stwarza niebezpieczeństwo dla kierowców

Poprzez niewłaściwe oznakowanie dróg powoduje się nerwowość kierowców, niepotrzebną stratę czasu i paliwa. Nie zapominajmy też o zagrożeniach jakie wprowadza taki stan oznakowania.

Większość kierowców wjeżdża do wioski przez widoczny na zdjęciu wiadukt, skąd trzeba wracać na ten z którego zrobione zostało zdjęcie. / Fot. Piotr WierzbickiNiedawno dowiedziałem się, że na obwodnicy Nowogardu niedaleko miejscowości Wojcieszyn, ruch jest tak zorganizowany, że samochody ciężarowe z przyczepami wjeżdżają w ślepą ulicę i nie mogą manewrować bez uszkodzenia pasa drogowego i znaków. Nie ma tam możliwości, żeby zawrócić.Pięćdziesiąt metrów to trochę za mało od skrzyżowania. Byłoby dobrze, gdyby dwieście metrów przed tą tablicą, stała jeszcze jedna "uprzedzająca". / Fot. Piotr WierzbickiPostanowiłem to osobiście sprawdzić. Okazało, że narzekania kierowców nie były bezpodstawne. Pięćdziesiąt metrów od skrzyżowania stoi tablica informacyjna "Szczecin" i "Gdańsk". A mogło być dopisane jeszcze "Gryfice", "Płoty" i "Koszalin". W dodatku powinna być jeszcze jedna tablica "uprzedzająca" dwieście metrów wcześniej, ponieważ na pięćdziesiąt metrów żaden samochód ciężarowy nie wyhamuje.

Budowa obwodnicy Nowogardu. Cz. 3.


Tablice "uprzedzające" stosuje się w całej Europie, dlaczego nie w nowoczesnej Polsce?!

Na efekty nie trzeba długo czekać. / Fot. Piotr WierzbickiKierowcy chcący jechać do Koszalina, Gryfic i Płot jadą dalej prosto i zatrzymują się w ślepej ulicy, skąd nie ma jak wyjechać. Samochody osobowe mają możliwość manewru, ale jest strata paliwa i czasu.

Organizacja ruchu drogowego

Można przeprosić. Lepiej jednak szybko skorygować błędy. / Fot. Piotr WierzbickiGeneralną zasadą organizacji ruchu drogowego powinno być sprawne, bezkolizyjne i bezpieczne przemieszczanie się pojazdów mechanicznych po drogach.

Na rowerze z Nowogardu do Wojcieszyna. Zdjęcia


Kiedy znaki drogowe są czytelne i ustawione we właściwych miejscach, kierowcy nie ulegają nadmiernemu zmęczeniu. Niewłaściwe oznakowanie drogi jest jednym z istotnych czynników stresogennych. W konsekwencji prowadzi to do wypadków drogowych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Obawiam się, że prawidłowe i logiczne oznakowanie dróg jest trudniejsze od ich zbudowania. Ale to nie jest sprawa Nowogardu lecz GDDPiA czy też innych zarządców dróg. Oznakowanie dróg w kraju to katastrofa.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Z pewnością jest to przykład braku wyobraźni lub braku dyscypliny w wykonawstwie. Braku dyscypliny budowniczych drogi, czy kierowców? Być może w dokumentach wszystko gra i wykonanie też jest nawet zgodne z wszelkimi założeniami, a wszystkiemu winna jest natura? Z pewnością nie jest to przykład dobrej roboty drogowców, co widać po śladach pozostawionych przez koła pojazdów. Kto za to odpowiada?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bardzo istotne informacje, dziwie się że brak tu komentarzy. Film bardzo pouczający.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.