Facebook Google+ Twitter

Nowogardzki Amatorski Ruch Artystyczny. Tylko próba czy coś więcej?

NARA - Nowogardzki Amatorski Ruch Artystyczny, to zjawisko mające niejedno imię. Młodzi pasjonaci słowa i muzyki spotykają się, aby odkrywać siebie i rozwijać swoje umiejętności artystyczne. W efekcie uzyskują coś więcej.

NARA w NDK / Fot. Ryszard Jan ZagórskiW miniony piątek, 5 października 2012 r. w Nowogardzkim Domu Kultury już po raz drugi odbyła się inauguracja roku akademickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Na tę okoliczność wystąpił, działający pod opieką Izabeli Koladyńskiej, zespół NARA.

Zebrani na sali widowiskowej seniorzy podziwiali młodych artystów NUTW / Fot. Ryszard Jan Zagórski prezentujących po mistrzowsku, zróżnicowany pod każdym względem program. Gorące przyjęcie tego występu jako próbka poezji mówionej i śpiewanej z różnych epok, przedstawionej w różnym klimacie... daje podstawy do twierdzenia, że będzie jeszcze słychać o tym zespole.

Tylko próba. Sala teatralna LO 2 w Nowogardzie. / Fot. RJZTwierdzę tak nie tylko w oparciu o ten jeden występ zespołu. Niecałe dwa tygodnie wcześniej 26. września br. byłem na spektaklu pt. „Tylko próba”, który miał miejsce w sali teatralnej II LO. Wrażenie o dużej wrażliwości tych młodych ludzi i dużym apetycie na wspólne przeżywanie czegoś wyjątkowego „pchnęło” mnie do rozmowy ze wskazanym przez członków zespołu Wojtkiem.

Sala teatralna - widownia... / Fot. RJZPodczas rozmowy z Wojtkiem Koladyńskim usłyszałem, że robią to z potrzeby serca i występowali w szkolnej sali teatralnej „od zawsze”, to znaczy od pierwszych spotkań czytają, słuchają, rozmyślają, analizują, wybierają, interpretują i wspólnie przeżywają swoisty teatr.

Program zatytułowany „Tylko próba” miał być czymś w rodzaju sprawdzianu, czy uczniowie i absolwenci potrafią wciąż mówić jednym głosem, czy w znane teksty są w stanie wpleść ciągle nowe tęsknoty.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Gratuluję Magdalenie Sarzyńskiej i Brygidzie Sawickiej - tytułów laureata przyznanych przez jury eliminacji rejonowych Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego i Poezji Śpiewanej w Nowogardzie. Więcej: www.wnowogardzie.pl


e podczas

z Nowogardzkiego Amatorskiego Ruchu Artystycznego (NARA)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.