Facebook Google+ Twitter

Nowojorczycy obejrzą polskie filmy. Rusza przegląd "Kino Polska: New Polish Cinema"

Podczas przeglądu "Kino Polska: New Polish Cinema" w Nowym Jorku odbędzie się projekcja dziewięciu filmów polskiej produkcji z ostatnich dwóch lat. Przegląd otworzy pokaz filmu "Wałęsa. Człowiek z nadziei" Andrzeja Wajdy.

Nowe polskie kino na Brooklynie / Fot. Postdlf at the English language Wikipedia [GFDL (http://www.gnu.org/copyleft/fdl.html) or CC-BY-SA-3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/Jak podaje newsweek.pl od 19 do 23 lutego widzowie w Nowym Jorku będą mieli okazję obejrzeć polskie filmy wyprodukowane w latach 2012-2013.

Pomysłodawcą projektu jest BAM (Brooklyn Academy of Music). Organizatorami tego przedsięwzięcia są również: Polski Instytut Sztuki Filmowej oraz Instytut Kultury Polskiej w Nowym Jorku.W programie znajdą się, m.in. "Wałęsa.Człowiek z Nadziei" Andrzeja Wajdy, "Papusza" Joanny Kos-Krauze i Krzysztofa Krauze, "Ida" Pawła Pawlikowskiego oraz "Chce się żyć" Macieja Pieprzycy. Pozostałe pozycje, które znalazły swoje miejsce w programie to: "Nieulotne" Jacka Borcucha, "Płynące wieżowce" Tomasza Wasilewskiego, "Układ zamknięty" Ryszarda Bugajskiego oraz "Miłość" w reżyserii Sławomira Fabickiego.

Na pokazie nie zabraknie odtwórców głównych ról filmów m.in. Dawida Ogrodnika, który gra pierwszoplanową rolę w filmie "Chce się żyć". Obecna będzie również aktorka Jowita Budnik występująca w "Papuszy". Polscy filmowcy wezmą udział w spotkaniach z nowojorską publicznością.

"Nie potrafimy z góry przewidzieć, ile osób zechce polskie filmy obejrzeć i jaka będzie reakcja publiczności. Jest to dla wszystkich swoisty test. Za bilety trzeba płacić, ale gdyby były subsydiowane, to taki przegląd nie miałyby sensu" - powiedział dyrektor Instytutu Kultury Polskiej w Nowym Jorku Jerzy Ornuch. Jest to niewątpliwie promocja polskiego kina i polskiej twórczości za granicą.Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.