Facebook Google+ Twitter

Nowojorski Tydzień Mody z polskim akcentem

To był wielki sukces polskiej projektantki w Nowym Yorku. Recenzje z wybiegu marki L.Catherine London,której właścicielką jest Polka Katarzyna Łęcka obiegły cały świat. Zdjęcia z najnowsze kolekcji pokazały amerykańskie i europejskie media.

 / Fot. Regina WypychPokaz Katarzyny Łęckiej otwierał Nowojorski Tydzień Mody. Tym razem kolekcja została zainspirowana Florencją i Londynem - dwoma miejscami bliskimi sercu projektantki. „Zderzenie europejskiego luksusu Florencji z metropolią Londynu” tak pokaz komentowały amerykańskie media. Opinie krytyków mody skupiły się głównie na dominującym czarnym kolorze kolekcji, jako wyznaczniku na przyszły sezon jesień/zima 2013. Wśród motywów przewodnich projektantki nie mogło zabraknąć wzorów. W zeszłym sezonie stroje pokazywane na wybiegach w Londynie były zainspirowane obrazami Kossaka, a tym razem projektantka zaczerpnęła motywy z urokliwego włoskiego miasteczka Como.

Kolekcja Katarzyny Łęckiej na sezon jesień/zima 2013 to podróż pomiędzy szalonym, tętniącym życiem Londynem, a urokliwą architektonicznie i romantyczną Florencją. W tegorocznej kolekcji projektantka jednak nie zapomniała o Polsce. W jej kreacjach pojawiają się motywy przewodnie fundacji „Kwiat Kobiecości”, które L. Catherine przeniosła na koszulki polskich celebrytek, biorących udział w akcji „Piękna, bo zdrowa”. Symbole pojawiły się na kreacjach prezentowanych na Nowojorskim Tygodniu Mody. Ten akcent to zaangażowanie w działania fundacji w kierunku profilaktyki badań przeciwko rakowi szyjki macicy.

Pokaz Katarzyny wspierali polscy artyści. Zespół „Ash Ash” skomponował utwór towarzyszący modelkom na wybiegu, a biżuterię i akcesoria dobrała oraz wykonała Krystyna Odolińska
- marka KOD.

„To jest sukces, którego się nie spodziewałam!” tak komentowała projektanta po pokazie. „Nie ukrywam, że jeszcze do tej pory nie mogę w to wszystko uwierzyć. Bo przecież sam pokaz w Nowym Jorku dla projektanta jest już ogromnym wyróżnieniem”.

 / Fot. Regina Wypych / Fot. Regina Wypych / Fot. Regina Wypych / Fot. Regina Wypych

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.