Facebook Google+ Twitter

„Noworoczne inspiracje” powracają w F-16 i na latającym dywanie

Kolejny tydzień „Noworocznych inspiracji” przeniesie w interesujące miejsca kolejne dwie grupy wychowanków Domu Dziecka nr 7 w Łodzi. Jedni zasiądą za sterami odrzutowca F-16, drudzy… latającego dywanu.

Licencja GNU FDL http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Felicidade_A_very_happy_boy.jpg / Fot. Luis Miguel Bugallo SánchezPierwsi już 17 stycznia zasmakują musztry w 32. Bazie Lotnictwa Taktycznego w Łasku, drudzy dzień później pogimnastykują szare komórki w Centrum Nauki Kopernik.

Sześciu chłopców, którzy wybrali wyjście do bazy wojskowej jako swoją inspirację, na jeden dzień porzuci swój status "cywila" i zwiedzi jej wszystkie, zwykle niedostępne, zakamarki. Odwieczna ciekawość towarzysząca każdej wizycie w kokpicie F-16 pt. "do czego służy ten przycisk?" zostanie zaspokojona. Chłopcy przymierzą stroje pilotów i sami złapią za stery. Póki co - z wyłączonymi silnikami. Te rykną dopiero, kiedy do samolotów wsiądą wojskowi piloci - zwiedzający z odległości zaledwie kilku metrów obejrzą kołowanie i start najnowocześniejszych w polskiej armii odrzutowców. Te mniej nowoczesne - Migi-29, Orliki i Iskry - chłopcy będą podziwiać w muzeum lotnictwa funkcjonującym przy bazie wojskowej.

W ramach wycieczki do stolicy kolejnych siedmioro dzieci zwiedzi sześć galerii tematycznych, które ma do zaoferowania warszawskie Centrum Nauki Kopernik. Chociaż "zwiedzi" nie jest chyba odpowiednim określeniem. - Zwiedzać to można muzea albo zabytki. "Kopernik" to coś więcej. Tutaj zwiedzający uczy się przez zabawę, ruch, dotyk i w tym tkwi cała magia tego miejsca. Jak mawiał Konfucjusz: "Opowiedz mi, to zapomnę, pokaż - może zapamiętam, daj mi doświadczyć, a zrozumiem" - tłumaczy obecność centrum nauki w programie „Noworocznych Inspiracji” Mariusz Dudziński, jeden ze studentów Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Łódzkiego, którzy współorganizują "Noworoczne inspiracje".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.