Facebook Google+ Twitter

"Noworoczne Inspiracje" w ogniu kulinarnych wrażeń

Był już błysk fleszy, musztra wojskowa i latający dywan, teraz czas na warsztaty kulinarne pod okiem szefa kuchni - właśnie tego doświadczy ostatnia grupa dzieci z Domu Dziecka nr 7 w Łodzi w ramach "Noworocznych Inspiracji".

"Noworoczne Inspiracje" to akcja charytatywna organizowana przez studentów dziennikarstwa i komunikacji społecznej UŁ oraz Fundację Koprowski Dzieciom.

W środę 26 stycznia przed dziewięciorgiem dzieci tajniki świata kuchni odsłoni Rafał Nowak, Szef Kuchni ekskluzywnej restauracji Hotelu Focus, słynącej z codziennie zmieniającego się menu. Wychowanków domu dziecka o godz. 15.00 powita sama dyrektor hotelu Agnieszka Graczyk. Na początek odkryje kilka sekretów przesiąkniętego historią budynku Hotelu Fokus, który mieści się w byłej fabryce bawełny Juliusza Kindermanna.

Każdy z młodych adeptów sztuki kulinarnej zajmie własne stanowisko, by pobierać nauki od Szefa Kuchni. W fartuchu i czapce kucharskiej uczyć się będą, jak przygotować wykwintną potrawę. Prócz praktyki czeka ich trochę ciekawej teorii: dowiedzą się m.in., czym jest sos Goethego, że Stroganoff pochodzi od nazwiska rosyjskiej rodziny bogaczy i mecenasów sztuki, że w Korei je się żywe ośmiornice. Na koniec szkolenia dania staną w ogniu - będzie to popis umiejętności samego mistrza, który zademonstruje "płonące półmiski", profesjonalistom znane jako potrawy flambirowane. Całość uwieńczy wspólna kolacja w pięknych wnętrzach restauracji. Dla małych kucharzy to nie lada przeżycie. - Nigdy jeszcze nic nie ugotowałam, ale cieszę się, że pierwsze kroki będę stawiać w takim miejscu! - mówi Asia, jedna z dziewczynek, która wybrała odkrywanie świata smaków jako swoją inspirację.

- Nie chcieliśmy dawać dzieciom przedmiotów, ale zależało nam, by doświadczyły czegoś, co jest dla nich na co dzień niedostępne, a co może pomóc uświadomić im, kim chcą być w przyszłości. Nawet, jeśli żadne z nich nie zostanie szefem kuchni, to może przebywanie w takim miejscu zainspiruje ich do wybrania innej własnej drogi - tłumaczy ideę przedsięwzięcia Aneta Rusak, jedna z organizatorek, studentka dziennikarstwa UŁ, specjalizacji "PR, reklama i promocja firmy".

Do tej pory w ramach "Noworocznych Inspiracji" pięć dziewczynek wzięło udział w profesjonalnej sesji fotograficznej w Teatrze Wielkim, sześcioro chłopców zasmakowało musztry w 32. Bazie Lotnictwa Taktycznego w Łasku, a siódemka dzieci zgłębiała naukowe tajniki w Centrum Nauki Kopernik. Uroczysta kolacja w restauracji Hotelu Focus jest już ostatnią inspiracją. Podsumowanie i
oficjalne zakończenie całej akcji będzie miało miejsce 27 stycznia i odbędzie się również w Hotelu Focus. Pojawią się na nim m.in. wychowankowie Domu Dziecka nr 7, organizatorzy, sponsorzy (Rossman i Dalkia Łódź S.A.) oraz wszystkie osoby, które wspomagały realizację projektu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.