Facebook Google+ Twitter

Noworoczne postanowienia

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2008-12-09 20:40

Jak co roku o tej porze, wielu z nas dokonuje osobistego rachunku sumienia. Podsumowujemy rok, który zbliża się ku końcowi oraz wybiegamy myślami w przyszłość.

Co przyniosą i jakie będą kolejne miesiące tworzące magiczną „12”? Sporo osób w tym okresie podejmuje noworoczne postanowienia. Zdaniem psychologa pani Marzeny Morasz noworoczne postanowienia to symboliczne zamknięcie pewnego etapu w życiu. Dla wielu ludzi wiąże sie to z pewnymi przemyśleniami oraz rozliczeniami.

Najczęstszymi obietnicami jakie składamy są: rzucenie palenia, prowadzenie zdrowego trybu życia oraz poświęcenie większej ilości czasu na samokształcenie. Takie postanowienia można podjąć w każdej chwili, jednak sylwester czyni je naprawdę wyjątkowymi, wszak zaczynamy "nową kartę" w naszym życiu. Ludzie chętnie podejmują takie zobowiązania, ponieważ chcą czuć, że nowy rok będzie lepszy, a oni sami będą mieli wpływ na własny los. Jednak nie zawsze udaje się w tych postanowieniach wytrwać. Często tego przyczyną jest brak silnej woli oraz zanik motywacji, która gaśnie niczym kolorowe fajerwerki na powitanie nowego roku. Dlatego, aby wytrwać w tym co postanowiliśmy, zdaniem pani Marzeny Morasz, warto jest spisywać sobie wszystkie obietnice.

Taką kartkę-ściągę należy mieć zawsze przy sobie, aby w każdej chwili móc do niej sięgnąć i przypominać sobie o wszystkim tym, co zaplanowaliśmy. Warto jest również wyznaczać sobie nagrody za dotrzymanie przyrzeczeń. W tej kwestii liczy się tylko kreatywność oraz siła pragnienia posiadania tego, co otrzymamy jeśli uda nam się wytrwać. Przede wszystkim jednak powinniśmy zastanowić się, dlaczego nie udało nam się wytrwać w obietnicach z poprzedniego roku oraz czy te, tegoroczne, są tymi których naprawdę chcemy dotrzymać i czy realizacja zadania jakie sami przed sobą stawiamy jest na miarę naszych możliwości.

Jeśli jednak nie uda nam się wytrwać w noworocznych postanowieniach (czego nikomu nie życzę!!) nie załamujmy się! Przed nami kolejny Sylwester! O wiele przyjemniej jednak byłoby z czystym sumieniem powiedzieć samemu sobie: udało się!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

link

Uwaga! W dwuszeregu zbiórka na okoliczność
- podjecie postanowien
- klaps
- w tył zwrot, rozejść się
Koniec akcji kryptonim "owca"
;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Do Nowego Roku jeszcze sporo czasu

Komentarz został ukrytyrozwiń

:) Jak dożyję do Nowego Roku to powiem, że mi się udało... i to bez listy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Mi sie udało ten rok całkiem nieźle zrealizować ;))) Lista? Ważne żeby była w sercu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.