Facebook Google+ Twitter

Noworodek znaleziony na terenie sortowni odpadów w Pruszkowie został zamordowany?

 • Ewa Bo
 • Data dodania: 2012-04-20 08:06

Znane są wstępne wyniki sekcji zwłok noworodka odnalezionego w poniedziałek w sortowni śmieci w Pruszkowie. Chłopiec nie zmarł śmiercią naturalną.

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Gengiskanhg/Creative Commons 3.0 "Przyczyną śmierci było uderzenie w głowę" - powiedział rzecznik prokuratury rejonowej w Pruszkowie, Piotr Romańczuk.

RMF podaje, że pełny protokół z sekcji zwłok będzie gotowy za kilka tygodni.

Prokuratura prowadzi śledztwo pod kątem art. 149. KK, który stanowi: matka, która zabija dziecko w okresie porodu pod wpływem jego przebiegu, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Przeczytaj również: Makabryczne znalezisko w Pruszkowie

Noworodek został porzucony zaraz po porodzie - jego ciało owinięte było nieodciętą pępowiną. Nie wiadomo z jakiego miejsca zwłoki dziecka trafiły do sortowni odpadów w Pruszkowie. Mogły przybyć ze śmieciami zarówno z powiatu pruszkowskiego, jak i z Warszawy.

Matka dziecka jest wciąż poszukiwana przez policję.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (8):

Sortuj komentarze:

5867
 • 5867
 • 21.04.2012 09:09

U tych kobiet brak sumienia.

Komentarz został ukrytyrozwiń
erk
 • erk
 • 20.04.2012 13:07

"klauzula sumienia"?

Komentarz został ukrytyrozwiń
Matka
 • Matka
 • 20.04.2012 13:07

Jak można nosić dziecko w sobie 9 mcy, a potem je zamordować?

Komentarz został ukrytyrozwiń
 • Autor usunął profil
 • 20.04.2012 12:41

Co do wzorców z zachodu, to mieszkam w Irlandii i gwarantuje Panu, że wiele z tych wzorców były by dla Pana szokujące. Kasa, ta łatwa unijna, zmieniła ten kraj jeden z wielu... "bezpłciowych" produktów zachodniej cywilizacji.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Sprawiedliwy
 • Sprawiedliwy
 • 20.04.2012 12:38

Do Pana Andrzeja- W Polsce w prawie każdym większym mieście są "Okna życia" gdzie matka może bezpiecznie i anonimowo oddać swoje dziecko , może je także zostawić w szpitalu jeżeli z jakichś powodów nie jest w stanie go wychować , dużo rodzin bezdzietnych oczekuje na maleństwo . Zamordowanie dziecka i wyrzucenie jak śmiecia nie wytłumaczy się niczym ,ani i polityką prorodzinną, ani metodami pomocy zaciągniętymi z zachodu , trzeba być po prostu wyzutym z człowieczeństwa aby coś takiego zrobić .

Komentarz został ukrytyrozwiń
 • Autor usunął profil
 • 20.04.2012 12:37

Panie Andrzeju... Równie dobrze można zawołać... Gdyby dzisiejsi rodzice dbali o swoje dzieci, potrafili z nimi rozmawiać i dbali o ich wychowanie i kształtowanie właściwych postaw.

Ani państwo, ani kościół nie załatwią za nas tego co do nas - rodziców należy. Cywilizacja kultu młodości i przyjemności nie obroni się zapominając o wartościach, nawet jeżeli nie o chrześcijańskich, to o zasadach zwykłej przyzwoitości.

Swoją drogą czy Pan rozmawiał lub rozmawiałby ze swoją córką o antykoncepcji, czy woli Pan by wyręczało Pana państwo?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Makabryczne znalezisko.... Gdyby nie zakaz aborcji w Polsce dla matek młodych, bez środków własnych dla siebie i potomka, być może tego znaleziska BY NIE BYŁO!!!... Tu należy winić polityków, którzy są za zakazem aborcji, a nie młode kobiety bez środków do życia, albo zgwałcone przez mężczyzn!!!

Przy kościołach i szpitalach w Niemczech są tak zwane: krypty dla noworodków, których matki - z jakichś względów ich utrzymać nie są w stanie! We współczesnej Polsce tak wiele wzorców idących z Zachodu się kopiuje. Dlaczego więc nie kopiować tych wzorców, które są za UTRZYMANIEM żYCIA! Pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń
teresa
 • teresa
 • 20.04.2012 08:47

następna to waśniewskiej manipulanti ilez tego jeszcze bedzie wszystkie bezkarne@@

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.