Facebook Google+ Twitter

Nowości motoryzacyjne - moje polowanie na lwa

Men’s Day to impreza, podczas której pokazuje się ekskluzywne i supersportowe auta, przy których można sobie zrobić pamiątkowe zdjęcie. Na torze, ku uciesze gawiedzi, pali się gumę oraz „jeździ bokiem”, a dla spragnionych rywalizacji organizowane są konkursy w podnoszeniu tysiącwatowego głośnika samochodowego.

Jaskrawo zielony jaszczur. Czy odważysz spojrzeć się mu w oczy? / Fot. Mateusz KorsakJa jednak postanowiłem w tej dżungli męskich uciech oddać się zajęciu szlachetnemu, czyli polowaniu. Za cel obrałem króla zwierząt - lwa. Uzbrojony w aparat fotograficzny rozpocząłem poszukiwania wśród stad Fordów Mustangów, które z rykiem silników galopowały po okolicy.

Szukając dalej przemknąłem obok klatki, tylko na chwilę spojrzawszy w oczy jaskrawo zielonemu jaszczurowi, od którego na szczęście oddzielała mnie gruba krata. Tuż opodal, w cieniu, wylegiwał się On. Wielu obchodziło go z daleka, skuszonych widokiem Subaru, ryczących silnikiem boksera, taplających się w błocie, niczym prosię podczas efekciarskich poślizgów.

Francuzi znów robią dzieła sztuki. / Fot. Peugeot/MototargetLew tymczasem prezentował się nader godnie w tym niewyrafinowanym towarzystwie. Spokojny, elegancki, drapieżny. To w słońcu błyskał przymrużonymi oczyma reflektorów, pierwszy od wielu lat, esencjonalnie sportowy model marki Peugeot - RCZ. Niezwykle rzadki okaz, jeszcze niedostępny w polskich salonach.

Gatunek? Niewielkie coupe, z kabiną umiejscowioną pośrodku auta, proporcjonalnie długie z przodu jak i z tyłu.

200-konne auto, zdradzające swój potencjał szerokim nadkolami, podwójną końcówką wydechu i dwugarbnie wyprofilowanym dachem. Majestatyczne, bez cienia populizmu właściwemu Audi TT, do którego przyrównują je niedzielni myśliwi. Będą musieli uważać, ponieważ już we wrześniu to Lew wyruszy na polowanie.


Subaru taplało się w błocie. / Fot. Mateusz Korsak Tabuny Mustangów. / Fot. Mateusz Korsak
 / Fot. Mateusz Korsak  / Fot. Mateusz Korsak
 / Fot. Peugeot/Mototarget  / Fot. Mateusz Korsak
 / Fot. Mateusz Korsak

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 20.05.2010 20:28

Furki fajne, tylko małe ale.... Dla kogo.... Po oglądać i cichutko pomarzyć:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Zobacz także:

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.