Facebook Google+ Twitter

Nowości w nartach Atomic w sezonie 2014/2015

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2015-01-27 21:06

Czego nowego możemy spodziewać się po Atomicu? Przede wszystkim znakomity sprzęt i kontynuacje istniejących serii zarówno dla mężczyzn, kobiet jak i juniorów. Nowe technologie i rozwiązania zastosowane w ostatnich latach pozwolą zapale....

Czego nowego możemy spodziewać się po Atomicu? Przede wszystkim znakomity sprzęt i kontynuacje istniejących serii zarówno dla mężczyzn, kobiet jak i juniorów. Nowe technologie i rozwiązania zastosowane w ostatnich latach pozwolą zapaleńcom na sięgnięcie do granic swoich możliwości i sprawią jeszcze większą przyjemność z szusowania… ale po kolei.
Seria Nomad wciąż pozostaje najlepiej sprzedająca się serią. Dzięki zastosowanej już w zeszłym roku technologii 'Arc Technology' zarówno na męskich jak i damskich nartach, narta jest twardsza i lepiej trzymająca się trasy niż kiedykolwiek. Rozwiązanie to sprawia, że narty stają się idealne dla osób, które uwielbiają jeździć po wyznaczonych trasach, ale także mają czasem ochotę wyskoczyć poza nią i spróbować swoich sił na miękkim śniegu.
Świetnym przykładem serii są narty Narty zjazdowe Nomad Blackeye TI:

W narcie zastosowano również technologie Step Down Sidewall 2.0, która poprawia przyczepność na małym śniegu oraz dwuwarstwowe rozwiązanie poprawiające stabilność i prowadzenie narty. Oprócz wartstwy tytanowej mamy tu zastosowaną również warstwę Woodcore.
Dla kogo jest ta narta przeznaczona? Przede wszystkim dla zaawansowanych narciarzy, chcących poznać jej wszechstronność, a także wszystkich średniozaawansowanych narciarzy, którzy nie chcą być ograniczani jedynie przez wytyczone stoki.

Nie jest to jedyny przedstawiciel tej świetnej serii, warto zwrócić uwagę na Narty zjazdowe Nomad (S) Temper TI

Oprócz opisanej wyżej technologii Step Down Sidewall 2.0, w tej narcie zastosowana jest również technologia Arc zbiera całą energię nacisku i przekazuje je do jednego punktu w centralnej części narty, pozwalając jej uginać się w łatwy i naturalny sposób. Sprawia to, że narta pozostaje w kontakcie z podłożem przez cały czas, niezależnie od warunków na trasie, co przekłada się w duże mierze na perfekcyjną kontrole narty. Narta sprawdzi się idealnie u każdego kto chciałby gładko sunąć po trasie utrzymując pełną kontrolę.
Kto będzie z tej narty zadowolony? Jak sama nazwa technologii, 'Arc Technology', wskazuje narta wygina się niczym łuk dla gładniej i zdecydowanie płynniejszej jazdy, więc każdy kto chce poczuć twardy stok powinien się tą nartą zainteresować. Narta co prawda nie należy do najtańszych, ale jest warta polecenia dla zaawansowanych narciarzy.
(Jarosław )

Wybrane dla Ciebie:


Tagi: narty atomic


Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.