Facebook Google+ Twitter

Nowości w wyszukiwarce Google ułatwią znajdowanie informacji w sieci

Google wprowadza nowości, które okrzyknięte zostały przez niektóre źródła rewolucją. Oprócz wymiaru czysto praktycznego mamy do czynienia też z próbą zmiany mentalnej użytkowników wyszukiwarki. Firma z Mountain View stawia kolejny krok, by nas rozleniwić.

 / Fot. Rafał Gdak/W24Wyszukiwanie głosowe znane jest ze smartfonów. Ta funkcja zatem nie zaskakuje specjalnie. O wiele ciekawiej wygląda przeszukiwanie zasobów sieci na podstawie zdjęcia, które dodamy ze swojego dysku twardego czy na podstawie URL. Trzeba przyznać, że ta możliwość działa całkiem nieźle. Wystarczy zmienić tryb wyszukiwania na "Grafika" i "upuścić" zdjęcie. Oczywiście narzędzie nie jest doskonałe. Jeżeli zdjęcie było publikowane w sieci, Google znajdzie je bez problemów, jednak opcję "Obrazy podobne wizualnie" cechuje spora przypadkowość, granicząca z bezużytecznością.

Kontrowersje budzi tak naprawdę funkcja nazwana "Instant Pages". Po wpisaniu frazy, Google załaduje nam pierwszy wynik wyszukiwania. Innymi słowy zdecyduje za nas, która ze znalezionych stron jest najwłaściwsza. Korzystanie z
tej możliwości nie jest jeszcze możliwe. Próbowałem zarówno z poziomu google.pl i google.com. Atutem rozwiązania jest szybkość ładowania strony. Wyszukiwarka oprócz wyniku ładuje bowiem tle zawartość strony.

Czytaj cały tekst i zobacz wideo w serwisie Technologie Wiadomości24

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

ech
  • ech
  • 16.06.2011 11:07

"Korzystanie z tej możliwości nie jest jeszcze możliwe."

Poza tym:
http://www.youtube.com/watch?v=_Jn93FDx9oI

i za http://media2.pl/internet/79936-google-instant-pages-szybkie-ladowanie-stron-%28wideo%29.html:
"Instant Pages pojawi się w następnej wersji beta przeglądarki Chrome (ciekawscy mogą już teraz skorzystać z Instant Pages w ramach wersji deweloperskiej Chrome)."
z kolei Google chwali się, że są już gotowe 32 pakiety językowe dla tej funkcji.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.