Facebook Google+ Twitter

Nowości z galerii polskiej sztuki w Wiesbaden

Niemiecka Galeria w Wiesbaden promująca polską sztukę współczesną, przedstawia kolejną wystawę z Polski. Tym razem są to prace Maryny Mazur, młodej plastyczki z Poznania.

Galeria Pokusa. / Fot. Isabella DegenMaryna Mazur ukończyła studium plastyczne przy Uniwersytecie w Zielonej Górze, dyplom artysty plastyka uzyskała w 2010 roku, w Poznaniu na Akademii Sztuk Pięknych u prof. Piotra Szurka.

Obrazy Maryny Mazur. / Fot. Isabella DegenPrzewrotny tytuł wystawy „Wszystko jest w porządku i odwrotnie” niesie w sobie wiele przesłań filozoficznych i symbolicznych. Obrazy jej przedstawiają kościoły i ich ponadczasową
architekturę. Sztukę tą cechuje uporządkowana architektoniczna forma i czyste mocne kolory,
prezentowane z wyrafinowaną prostotą. Forma przeplata się pomiędzy figuracją a abstrakcją geometryczną. Moim zdaniem artystka próbuje przekazać przeciwności pomiędzy duchowością kościoła jako budowli a absurdem uczuć i wyobrażeń wiernych. Kuratorem tej wystawy jest Barbara Ahlfeldt.


Biblijne Obrazy - wystawa Zdzisława Nitki / Fot. Galerie Pokusa WiesbadenNastępna wystawa „Pokusy” w listopadzie to „Obrazy biblijne” wrocławskiego artysty Zdzisława Nitki. Zdzisław Nitka urodził się w 1962 roku. Studiował we wrocławskiej ASP, od 1987 jest wykładowcą na wrocławskiej, a od 2006 roku mianowanym profesorem. Nitka uznawany jest za polskiego przedstawiciela malarskiego ruchu „Nowych dzikich” i zajmuje znaczące miejsce czołówce polskiej sztuki neoekspresyjnej.

Galeria Pokusa tym razem, ze względu na religijny temat, wystawia jego prace w przykościelnych pomieszczeniach wystawowych Dreifaltigkeit Kirche. Wernisaż odbędzie sie w piątek 5 listopada, o godz. 19. Kuratorem i laudatorem wystawy jest Gerhard Fehrer. Galeria Pokusa zaprasza: D-65185 Wiesbaden, Albrechtstrasse 40

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (17):

Sortuj komentarze:

Nie powinna gniewać się.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Przepraszam panią artystkę Marynę, iż jej imię zostało początkowo zniekształcone.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Isabell, jestem przekonany że z pochodzenia są Polakami. Jeżeli będziesz miała okazję, proszę sprawdź to. Z pewnych względów ludzie w Niemczech nie przyznają się do polskich korzeni.
Ja znam Polaka we Frankfurcie nad Menem. Pochodzi z Nowego Sącza, jest właścicielem restauracji i wcale nie ukrywa ze jest Polakiem. Nie musi, ponieważ do niego przychodzą tylko porządni Niemcy i woli żeby ci drudzy nie przychodzili.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Właścicielami Galerii są Niemcy jest to grupa ludzi interesująca się polską kulturą. Na ten temat chcę napisać osobny artykuł.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Czy właścicielem galerii jest Polak/Polka? Z Twoich relacji wynika, że jest to miejsce szczególne na kulturalnej mapie Niemiec. Aktywność w promowaniu polskich artystów jest godna uznania.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Martynka! Przedstawia sztukę współczesną tak daleko. A w Polsce kiedy będą jej wystawy ?
Pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ciekawa artystka ta Pani Martyna! /5/

Komentarz został ukrytyrozwiń

Niestety nie podobają mi się obrazy Martyny Mazur. Nie znając Nitki, niestety nie sposób go poznać. Ale mnie zaciekawił, więc poszperam. Wspomniałem już kiedyś, że ta galeria to rzecz wspaniała.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Powtórzę za Piotrem "od Ciebie wiele się uczę"
Dziękuję Izo.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Do Lech Galicki. Proszę zajrzeć do jej materiałów dotychczas napisanych. U niej jest to zawsze. Od takiej osoby można się wiele nauczyć. Wszystko co prezentuje, miłe jest oku a atmosfera robi się przyjemna. Jak oglądam w TV wiadomości z polityki, to po wszystkim muszę zajrzeć na konto Pani Degen aby się uspokoić. Jej materiały to jak balsam.
No, ale Panie Galicki! Okazuje się że Pan wcale nie odstaje od Pani Degen! Jeszcze wszystkiego u Pana nie przeczytałem, ale widać gołym okiem! Dlatego wszystkich pozdrawiam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.