Facebook Google+ Twitter

"Nowosielski od kuchni" - spotkanie z tarnowskimi artystami

Wkrótce minie pierwsza rocznica śmierci Jerzego Nowosielskiego. Z tej okazji Biuro Wystaw Artystycznych Galerii Miejskiej w Tarnowie, zorganizowało spotkanie z jego uczniami, którzy przybliżą nam postać słynnego krakowskiego artysty.

 / Fot. BWA GM TarnówJakim profesorem był Jerzy Nowosielski? Czego wymagał od swoich studentów? Jak wyglądały zajęcia w słynnej pracowni, którą prowadził na krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych? Na te i na wiele innych pytań odpowiedzą Anna Śliwińska-Kukla i Witold Pazera - uczniowie znanego polskiego malarza, rysownika i scenografa.

Spotkanie z tarnowskimi artystami, których w świat wielkiej sztuki wprowadził Jerzy Nowosielski, odbędzie się już w najbliższy piątek o godz. 18.00 w tymczasowej siedzibie tarnowskiej Galerii Miejskiej na Dworcu Głównym PKP.

Czytaj też: "Z głową w chmurach szukam siebie" - tarnowski wernisaż Tomasza Pacana


Spotkanie, w czasie którego poznać będzie można bliżej jednego z najwybitniejszych współczesnych malarzy ikon, jest kolejną atrakcją dla wszystkich fanów twórczości Nowosielskiego. Do 20 stycznia bowiem - również w Galerii Miejskiej w Tarnowie - można oglądać pierwszą po śmierci artysty retrospektywną wystawę jego malarstwa, na której zgromadzono 41 unikalnych dzieł sztuki pochodzących z depozytu krakowskiej Fundacji Nowosielskich, Galerii Starmach oraz Muzeum Okręgowego w Tarnowie.

Więcej informacji na temat spotkania z tarnowskimi artystami oraz wystawy prac Jerzego Nowosielskiego znaleźć można na stronie tarnowskiej Galerii Miejskiej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.